Még márciusban írtunk az égető informatikus hiányról, akkor még 22 ezer ember hiányzott IT-területről, igaz, ezt a számot a KÜRT Akadémia vezetője, Kürti Tamás így árnyalta:
„Ha hiányzik 22 ezer informatikus, akkor körülbelül 2200 olyan vezető is hiányzik, akik ezeket az embereket képesek vezetni, ugyanakkor a technológia területén már jó ideje otthonosan mozognak. Ez a 22 ezer informatikus sokféle tudásszintet jelent, a rendszergazdáktól a szoftverfejlesztőkön és biztonsági szakembereken át az adatelemzőkig, ezért nem szabad homogén tömegként tekinteni rájuk. Ez azt is jelenti, hogy a speciális részterületeken remekül lehet érvényesülni, ha valaki fel tudja mérni, hogy milyen típusú szakember melyik cégeknél számít hiánycikknek.”
Másként közelítette meg a problémát Dojcsák Dániel, az Informatikai Vállalkozások Szövetségének tartalomigazgatója:
„Fontos, hogy a 22 ezres szám az azonnal, illetve rövid időn belül betölthető, de már látható pozíciókat takarja a már egyébként is itthon működő IT-vállalatoknál. De nemcsak az IT-szektor, hanem más területen működő vállalatok is egyre több magasan képzett digitális szakembert keresnek. Az Európai Unióban az elmúlt évben valamennyire enyhült ez a feszültség, Magyarországon viszont fokozódott. Ezt példázza, hogy egy átlagos IT-szakember bére egyes pozíciókban 25-30 százalékkal is nőtt az elmúlt egy évben. Ez persze azzal járt, hogy drágultak az IT-fejlesztések, amit egy hazai piacra dolgozó kkv nem biztos, hogy meg tud engedni magának."
A platform IT-szektorban jártas készítői úgy vélik, a hagyományos informatikai toborzási módszerek mind a munkakeresők, mind a munkaadók számára egyre több esetben sikertelenek. Az oldal éppen azért jött létre, hogy egy olyan közös felületet teremtsen, mely mindkét fél számára megkönnyíti és hatékonyabbá teszi a kiválasztási folyamatot – áll a közleményben.