Három vonzó befektetési terület

Bár a nagy jegybankok egy része már megindult a kamatemelés irányába, itthon még jó darabig fennmaradhat az alacsony kamatkörnyezet. Vannak azonban kiugró hozampotenciált rejtő befektetési sztorik, amelyeket érdemes kiemelt előnyben részesíteni 2018-ban – jelzi a K&H Alapkezelő.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Eurózóna részvények

Az eurózóna gazdasági növekedése már tavaly magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, ami a konjunktúra indikátorok alapján idén is tartható lesz, miközben marad a nagyon támogató monetáris politika. „Ez a környezet kedvezően hat a vállalati profitokra, dinamikusan tudnak bővülni, ami segíti a részvényárfolyamok emelkedését. Van is még tér a növekedésre, hiszen az árazási mutatók alapján egyelőre nem mondható drágának a régió, különösen az amerikai részvénypiaccal összehasonlításban. Az eurózóna részvényeit ezért 2018-ban is vonzó befektetésnek tartjuk” – tájékoztatott Hajósi Péter, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.

Robotika és automatizáció

A technológiai fejlődés nemcsak a magánéletünkben, de a cégek működésében is egyre nagyobb szerepet kap. „Úgy gondoljuk, hogy a jelenleg inkább versenyelőnyt jelentő automatizáció a közeljövőben már alapfeltétele lesz a hatékony működésnek, ezért az iparág 2025-ra több mint 1 billió dolláros üzletté növekedhet. Aki tehát hosszabb távon gondolkozik, és profitálni akar a technológia gyors ütemű fejlődéséből, mindenképp javasolt ilyen irányba is bővítenie a befektetését. Ezt megtehetjük akár olyan cég részvényein keresztül, akik globálisan a legnagyobb szereplők a robotika és az automatizáció területén” – javasolja a befektetési szakember.

Kiberbiztonság

Nemcsak a magánéletünk egy része, de a cégek adatforgalma is fokozatosan az online térbe költözik. A kibertámadások okozta veszteségek így egyre meghatározóbb gazdasági hatással bírnak: a technológiai szektort monitorozó Gartner piackutató cég becslései szerint 2021-re akár az évi 6.000 milliárd dolláros összeget is elérhetik. „A cégek a növekvő adatmennyiség kezelése és az ügyfelek biztonsága érdekében már elkezdtek a védelemre költeni. 2017-ben 86 milliárd dollárt áldoztak ilyen célra, és a következő években ez az összeg a sokszorosára duzzadhat, amit befektetési szempontból is érdemes lehet kiaknázni” – tanácsolja Hajósi Péter.

9 szokás, amitől meggazdagodhatsz
Thomas Corley több száz milliomost interjúvolt meg Amerikában Gazdag szokások című könyve számára. Kilenc olyan közös szokást talált náluk, amelyek megágyaztak a sikernek. Az ugyanis nem hullik senkinek az ölébe váratlanul.

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo