Négymilliárdos K+F pályázat agrár- és élelmiszer-ipari cégeknek

Már pályázható az ország egész területén a "Piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenység támogatása az agrár-, élelmiszeriparban" konstrukció az Új Széchenyi Terv keretében – hívja fel a figyelmet a PwC.

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) által kiírt pályázat célja olyan kutatás-fejlesztési tevékenységek támogatása, amelyek a későbbi ipari hasznosítás szempontjából jelentős szellemi hozzáadott értéket tartalmazó új, tudományos ismeretek bővülését vagy agrár-, élelmiszer-ipari termékek, szolgáltatások, technológiák, illetve ezek prototípusainak kifejlesztését eredményezik. Kizárólag olyan projekt támogatható, amely rendelkezik a vidékfejlesztési miniszter támogató nyilatkozatával, valamint a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának minősítő határozatával.

Négymilliárd jut kutatás-fejlesztésre – Kép: SXC

Az NFÜ 2013-ra 4 milliárd forintot allokált a pályázatra, amelynek keretében az elnyerhető támogatás legalább 40 millió és legfeljebb 1,5 milliárd forint, ipari kutatás esetében maximum 50 százalékos, kísérleti fejlesztés esetében maximum 25 százalékos támogatási intenzitás mellett. Az elszámolható költségek közé tartoznak a személyi jellegű költségek, az igénybe vett szolgáltatások költségei, az anyagköltség, az eszközbeszerzés, az immateriális javak. A konstrukció konzorciumi formában is pályázható.

A pályázati kiírás, a segédletek és a kitöltőprogram itt található!

A kiírás keretében a pályázónak kötelező vállalnia kutatás-fejlesztési létszámának fenntartását, a piacra vitel megalapozását (például marketing- és üzleti terv elkészítése), iparjogvédelmi oltalom bejegyzését vagy tesztelt prototípus előállítását, valamint a projekt keretében létrehozott kapacitások fenntartását a projekt befejezését követő 1–3 évig.

Egyéb kötelezettségként a pályázó választhat a K+F ráfordítások szintjének megtartása vagy a K+F projekttevékenységből származó árbevételének nagyságára vonatkozó vállalás közül. Fontos, hogy amennyiben a pályázó nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházást valósít meg, a kutatás-fejlesztési létszámtartásra vonatkozó előírás nem kötelező érvényű.

A pályázatokat 2013. április 24-től 2013. június 24-ig lehet benyújtani, a projekt a pályázat benyújtását követően kezdhető meg. A projekt megvalósítására maximum 36 hónap áll rendelkezésre, a pénzügyi elszámolásnak legkésőbb 2017. március 31-ig meg kell történnie.

Gazdálkodók! Május közepéig lépni kell, vagy elúszik a pénz
A teljes összegű területalapú támogatásra csak azok a jogszerű földhasználók jogosultak, akik azt időben, azaz 2013. május 15-ig igénylik az egységes kérelem keretében. A határidő lejárta után naponta csökken az elérhető támogatás összege. A határidő lejárta után június 9-ig (ebben az évben június 10-ig) napi 1 százalékos támogatáscsökkentés mellett lehet csak az alapkérelmeket (W0131) benyújtani. A határidőre benyújtott kérelmek módosítása, javítása, kiigazítása május 31-ig – az idén június 2-ig – szankciómentesen megtehető. Június 3. és június 10. között napi 1 százalékos támogatáscsökkentés mellett lehet a kérelmet módosítani. A 2013. június 9-i (ebben az évben június 10-i) határidő jogvesztő.

Véleményvezér

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo