Lecserélheti az Androidot a Google

Bár abszolút piacvezető, mégis teljesen lecserélheti az Androidot a Google. A mobil-oprendszer nem felel meg a jövő biztonsági kihívásainak, öt év múlva a Fuchsia lehet a Google új zászlóshajója.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Már két éve dolgozik a Google egy csapata az Android utódján, a Fuchsia nevű mobil operációs rendszeren. A rendszer eredetileg külsős fejlesztők egy kis csapatának szenvedélyprojektje volt, akik azt sem zárták ki, hogy nyílt forráskódú programot készítsenek, a forráskód egyes részeit közzé is tették.

Később azonban a Google egyre több fantáziát látott a Fuchsiában. A Bloomberg szerint mostanra már ott tart az ügy, hogy az oprendszer a Google egyik vezető terméke legyen, idővel felváltsa az Androidot és a Chrome OS-t, sőt, egységesen ennek a rendszernek egy-egy változata működne az összes Google-termékben, a mobiltelefonoktól az otthoni okoseszközökig (például a Google Assistant-ben).

Hárommillió új Android-vírust fedeztek fel tavaly
Több mint 3 millió új androidos kártevőt fedeztek fel a kutatók 2017-ben, ezek közül 700 ezer próbált meg bejutni a Google hivatalos alkalmazás-áruházába.
Ma az Android a világ talán legnépszerűbb operációs rendszere: az okostelefonok 85 százalékán Android fut, 2016-ban pedig először fordult elő, hogy már többen interneteztek Android, mint Windows alól. Ennek fényében meglepő döntés lenne lecserélni a terméket, a Google-nél azonban úgy látják, a rendszer megtartása hosszú távon már problémákat okozna.

Fő a biztonság

Az átállás egyik előnye lenne, hogy a Google-eszközök mind azonos keretrendszerben működnének, ami megkönnyítené azok összekötését, párhuzamos fejlesztését. A másik ok, amiért a Google az Android lecserélésén gondolkodik, a biztonság: az elmúlt években a kiberbűnözők számos biztonsági rést találtak a Google operációs rendszerében, és a lyukakat kihasználó vírusok jókora károkat okoztak.

Az Android mostanra teljesítmény és biztonság terén elmarad a fő riválisaitól, az Apple iOS-től és a Windowstól. Ennek egyik fő oka, hogy a rendszert elég nehézkes frissíteni. Míg a Windows vagy az iOS-felhasználók többsége rendszeresen frissíti a szoftvert – beleértve annak biztonsági funkcióit is –, amikor megérkezik az új update, addig az Android-felhasználók mintegy 90 százaléka elavult verziót használ. A terv szerint a Fuchsia ezen változtatnak, a Windows-updatekhez hasonló rendszeres frissítésekkel növelné a biztonságot.

A biztonsági frissítéseken túl kevés részlet derült ki a Fuchsia működéséről. A tervek szerint az operációs rendszer hasonló grafikai felülettel működik majd mobilon és asztali számítógépeken, emellett fejlesztik majd a beszédfelismerő alkalmazásait. Utóbbinak más Google-szolgáltatások, például a Youtube használatakor adnának szerepet – egyelőre nem tudni, hogy csak a mostani funkciókat lehetne hanggal is kezelni, vagy új, beszédalapú funkciókat vezetnének be a Youtube-on.

A Bloombergnek nyilatkozó forrás szerint a fogyasztók még jó ideig nem próbálhatják ki a Fuchsiát, az első kereskedelmi megjelenésre akár öt évet is várhatunk.

Bemutatjuk a Piac & Profit Online Akadémia kurzusvezetőit!
Új szolgáltatással jelentkezik a Piac & Profit a hazai kkv-döntéshozók üzleti tudásának gyarapítása érdekében. Piac & Profit Online Akadémiát indítottunk a Piac & Profit Konferenciák legsikeresebb, legjobb előadói kurzusvezetői közreműködésével. Az online képzések egyre népszerűbbek, sokak számára elérhetőbbek. A konferenciákon felhalmozott tudásokat ajánljuk a kkv-döntéshozóknak és az adott szakma jövőjét előre megismerni akaróknak.

Véleményvezér

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.
Újabb megszorítás a szenzációsnak ígért évben

Újabb megszorítás a szenzációsnak ígért évben 

A betegek is pórul járnak.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo