Hogyan kerülhetjük el, hogy csalás áldozatává váljunk?
Legyünk tisztában a kockázatokkal: A csalók a legkifinomultabb módszereket alkalmazzák arra, hogy becsapjanak minket. Ezáltal még az igazán óvatos embereket is behúzhatják a csőbe, 2009-ben például Steve Jobs is belépett egy hamisított Amazon webáruházba.. Mindenképpen legyünk elővigyázatosak a valószerűtlenül kedvező ajánlatokkal szemben, és legyünk tisztában azzal, hogy minél több eszközt használunk, és minél inkább függünk az online szolgáltatásoktól, annál nagyobb eséllyel esünk áldozatul.
Vásároljunk hivatalos webshopokból: A legegyszerűbben úgy kerülhetjük el a csalásokat, ha hivatalos megbízható weboldalakról rendelünk. Ez nem jelenti ugyanakkor azt, hogy a kiskereskedők webshopjai ne lennének biztonságosak. Hogy megbizonyosodjunk arról, egy weboldal megbízható, érdemes a kiskereskedő URL címét saját magunknak beírni ahelyett, hogy egy random linkre kattintunk. Figyeljünk a nyelvtani hibákra és más figyelmeztető jelekre, emellett ellenőrizzük, hogy az oldal HTTPS protokollt használ-e érvényes tanúsítvánnyal. Végezetül Google keresést is lefolytathatunk egy adott kiskereskedővel és weboldallal kapcsolatban a fogyasztók korábbi véleményéről.
Óvakodjunk az átverésektől az online piactereken: Sokan hirdetik termékeiket az eBayen, az Instagramon vagy a Facebook Marketplace-en. Mivel ezeken a platformokon hirdetést feladni pofonegyszerű, nagy az esélye annak, hogy az eladók egy része valójában csaló. Mindig ellenőrizzük, hogy ki a hirdető, nézzük meg az előzményeket és a véleményeket, hogy megbizonyosodjunk a megbízhatóságról. Kerüljük a banki átutalást, és kérjük inkább más fizetési módok, például PayPal használatát, amely biztosítja a vevőt arról, hogy visszakapja a pénzét, ha nem kapja meg a megvásárolt terméket.