Világszerte csökkentek a haszonkulcsok – meglepő fordulatot vett az egyik iparág

Az energia-, nyersanyag- és bérköltségek emelkedése és a globális ellátási láncok problémái miatt visszaesett az orvostechnológiai iparág jövedelmezősége 2022-ben és 2023-ban – derül ki a Roland Berger Global MedTech 2023 című tanulmányából, amely az iparág több mint 100 vezető, tőzsdén jegyzett vállalatát elemezte. Bár leginkább a német cégeket sújtja a visszaesés, ugyanakkor az iparágon belül éles különbségek mutatkoznak: legrosszabbul az egyszer használatos eszközök és kellékek gyártói jártak, míg a laboratóriumi és diagnosztikai megoldásokat és a sebészeti műszereket, valamint az orvosi segédeszközöket és eszközöket kínáló vállalatok viszonylag jól teljesítettek.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A fogászati szegmens nyeresége egy százalékponttal 14 százalékra csökkent. Itt az innováció és a digitalizáció jelentős javulást hozott a vállalatok szolgáltatási portfóliójában. Az ebből eredő erős bevételnövekedés részben ellensúlyozta az éles verseny és a jelentős alkupozíció hatásait a vevői oldalon. A legalacsonyabb, 12 százalékos árréssel rendelkező szegmensek továbbra is a szolgáltatások, valamint az egyszer használatos termékek és kellékek, amelyek a közelmúltban az infláció okozta béremelések és a korlátozott termékdifferenciálás miatt szenvedtek. De csak ez a két szegmens tudta 2023 első felében stabilizálni - sőt, némileg javítani – a jövedelmezőséget.

A Roland Berger szakértői úgy vélik, hogy a csökkenő haszonkulcsok az orvostechnológia iparágra jelenleg nehezedő nyomás jelei. A tanulmány azonban azt is mutatja, hogy nem minden vállalatot érint egyformán, egyeseket kevésbé súlyosan, mint másokat.

"Ahhoz, hogy ebben a nehéz versenyhelyzetben is sikeresek legyenek, a vállalatoknak alaposan elemezniük kell, hogy mi az, amit a sikeresebb vállalkozások jobban csinálnak, mint a gyengébben teljesítők. " - mondja Schannen - „A sikerre nincs egyetlen recept, de elemzésünk azt mutatja, hogy a legerősebb vállalatok négy alapvető kritériumot tudnak felmutatni. Ezek a kiváló üzleti vezetés, a stratégiai koherencia, a bizonyított végrehajtási képesség, valamint a megfelelő méret és pénzügyi helyzet. Emellett a vállalkozásoknak mostanra a robotikába és a digitalizációba történő befektetéseiket nyereséges üzleti modellekké kellene alakítaniuk és hosszú távon az ESG-megfelelésre is szükségük van.

 

Véleményvezér

Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között

Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között 

A közélet újabb mélypontjához értünk, persze keresztény szellemben.
Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem?

Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem? 

A pedofília terjedése új kérdéseket vet fel.
Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában

Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában 

Csehországban nemrégiben orosz ügynökök próbálták meg hatástalanítani vasúti jelzőrendszereket.
Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben

Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben 

Ismétlés a tudás anyja, vagy csak köznevetséget okozott a feledékenység.
Meddig élnek a magyarok?

Meddig élnek a magyarok?  

A várható élettartamot tekintve Szlovénia lekörözte Ausztriát.
Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo