A magánegészségügy és az IT-szektor a legvonzóbb a magyar cégfelvásárlási piacon

A KKE-régió érettségét mutatja, hogy 2023-ban nem rendült meg a globális kihívások hatására, sőt az M&A ügyletek száma és összértéke meghaladta a járvány előtti időszak szintjét – áll a Mazars és a Mergermarket közös idei jelentésében. Magyarországon 21 százalékos csökkenés figyelhető meg azonban, és a legnagyobb magyarországi tranzakciók mögött továbbra is az állam áll. A magyar gazdaságban a magánegészségügy és az informatikai szektor emelkedik ki, valamint a megújuló energiaforrások is egyre nagyobb érdeklődést váltanak ki a külföldi befektetők körében.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Bár az infláció, az energiaárak emelkedése és az Európa határán fenyegető konfliktus aggodalomra adott okot, a régió elkerülte a befektetői körökben várt nagyobb visszaesést. Közép- és Kelet-Európában 37,3 milliárd euró értékben összesen 1097 tranzakciót bonyolítottak le tavaly. Ezek a számok éves szinten csökkenést jeleznek ugyan, hiszen mind a tranzakciók száma, mind a nyilvánosságra hozott érték 15 százalékkal alacsonyabb volt a 2022. évihez képest, de a KKE-régió még így is jobb eredményt ért el, mint a globális átlag.

A régióban egyértelműen a telekommunikáció volt a fókuszban 2023-ban: a KKE tíz legnagyobb tranzakciójából kettőt ebben a szektorban kötöttek. Közülük a legkiemelkedőbb a PPF Telecom bolgár, magyar, szerb és szlovák telekommunikációs eszközök 50 százalékos részesedésének 2,5 milliárd eurós megvásárlása az Egyesült Arab Emírségekben székhellyel rendelkező Emirates Telecommunications Group által.

Itthon a magánegészségügy és az IT-szektor a legerősebb (Fotó: Pixabay)
Itthon a magánegészségügy és az IT-szektor a legerősebb (Fotó: Pixabay)

A magántőke-aktivitás is jól teljesített 2023-ban annak ellenére, hogy erős szembeszéllel kellett megküzdenie. A nyilvánosságra hozott felvásárlási érték 5,4 milliárd euróra nőtt, ami 33 százalékos növekedést jelent éves szinten, miközben a felvásárlások volumene 11 százalék csökkent ugyanebben az időszakban. Ezzel együtt a KKE-régióban a teljes nyilvánosságra hozott kiszállási érték 91 százalékkal 5,6 milliárd euróra ugrott, ami a második legmagasabb éves kiszállási összeg az eddigi rekordok alapján. A kiszállási volumen alacsonyabb volt azonban: a bejelentett 46 üzlet 16 százalékos csökkenést jelentett 2022-höz képest.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo