A magánegészségügy és az IT-szektor a legvonzóbb a magyar cégfelvásárlási piacon

A KKE-régió érettségét mutatja, hogy 2023-ban nem rendült meg a globális kihívások hatására, sőt az M&A ügyletek száma és összértéke meghaladta a járvány előtti időszak szintjét – áll a Mazars és a Mergermarket közös idei jelentésében. Magyarországon 21 százalékos csökkenés figyelhető meg azonban, és a legnagyobb magyarországi tranzakciók mögött továbbra is az állam áll. A magyar gazdaságban a magánegészségügy és az informatikai szektor emelkedik ki, valamint a megújuló energiaforrások is egyre nagyobb érdeklődést váltanak ki a külföldi befektetők körében.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Bár az infláció, az energiaárak emelkedése és az Európa határán fenyegető konfliktus aggodalomra adott okot, a régió elkerülte a befektetői körökben várt nagyobb visszaesést. Közép- és Kelet-Európában 37,3 milliárd euró értékben összesen 1097 tranzakciót bonyolítottak le tavaly. Ezek a számok éves szinten csökkenést jeleznek ugyan, hiszen mind a tranzakciók száma, mind a nyilvánosságra hozott érték 15 százalékkal alacsonyabb volt a 2022. évihez képest, de a KKE-régió még így is jobb eredményt ért el, mint a globális átlag.

A régióban egyértelműen a telekommunikáció volt a fókuszban 2023-ban: a KKE tíz legnagyobb tranzakciójából kettőt ebben a szektorban kötöttek. Közülük a legkiemelkedőbb a PPF Telecom bolgár, magyar, szerb és szlovák telekommunikációs eszközök 50 százalékos részesedésének 2,5 milliárd eurós megvásárlása az Egyesült Arab Emírségekben székhellyel rendelkező Emirates Telecommunications Group által.

Itthon a magánegészségügy és az IT-szektor a legerősebb (Fotó: Pixabay)
Itthon a magánegészségügy és az IT-szektor a legerősebb (Fotó: Pixabay)

A magántőke-aktivitás is jól teljesített 2023-ban annak ellenére, hogy erős szembeszéllel kellett megküzdenie. A nyilvánosságra hozott felvásárlási érték 5,4 milliárd euróra nőtt, ami 33 százalékos növekedést jelent éves szinten, miközben a felvásárlások volumene 11 százalék csökkent ugyanebben az időszakban. Ezzel együtt a KKE-régióban a teljes nyilvánosságra hozott kiszállási érték 91 százalékkal 5,6 milliárd euróra ugrott, ami a második legmagasabb éves kiszállási összeg az eddigi rekordok alapján. A kiszállási volumen alacsonyabb volt azonban: a bejelentett 46 üzlet 16 százalékos csökkenést jelentett 2022-höz képest.

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo