Továbbmenve, az Instagram-felhasználók naponta nagyjából kétszer annyi időt töltenek az alkalmazással, mint a Facebook rajongók. Mindkét, a Meta tulajdonában lévő platform olyan hirdetéseket jelenít meg a felhasználók számára, amelyek beállított algoritmusokkal dolgoznak. Ezek legfőbb célja a hirdetők kiadásainak megtérülésének gyors növelése. Ezenkívül a Meta egyre gyakrabban építi be az AI-t, hogy fokozza a hirdetéscélzási képességeket.
2024 első felében az Egyesült Államok hirdetési kiadásainak több mint kétharmada a Meta Platforms Facebookjára és Instagramjára ment, összesen közel 75 milliárd dollár.
Ez a tendencia világszerte számos országban megfigyelhető, beleértve Ausztráliát, Franciaországot, Kanadát és az Egyesült Királyságot. A Meta Advantage+ funkciója lehetővé teszi a hirdetők számára, hogy automatizálják kampányaik egyes aspektusait, míg a vállalat mesterséges intelligencia segítségével elemzi az optimális hirdetésidőzítést és -elhelyezést a konverziós arány növelése érdekében.
A YouTube a digitális hirdetési kiadások 15,5 százalékát húzta be, és ezzel jelentős különbséggel a harmadik helyre esett vissza.
Ez valószínűleg annak a ténynek köszönhető, hogy a YouTube kevésbé sokoldalú hirdetési formátumokat és kevésbé célzott hirdetési lehetőségeket kínál. Míg a YouTube képes kihasználni a Google hatalmas adatarzenálját, a Meta jobban hozzáfér a felhasználók érdeklődési köréhez, viselkedéséhez és közösségi hálózataihoz.