Senki nem cáfolja az Orbán-család meseszerű meggazdagodásának tényét

A Dinasztia című film legfőbb üzenetét indirekt módon, de teljesen alátámasztotta a Transparency International (TI) által most közzétett 2024-es korrupciós észlelési index (CPI). Az Orbán-család az elmúlt 15 évben gigantikus vagyonhoz jutott közbeszerzések és állami pénzek segítségével – állítják az alkotók, akiknek produkcióját négy nap alatt két és negyed milliószor töltötték le.

Mik a legfontosabb aktualitások az ESG és a fenntarthatóság terén?
Mit hoz az EU Omnibus csomagja?
Merre tart a szabályozás? Mik az MNB ajánlásai, elvárásai?
Hogyan birkóznak meg az ESG jelentette kihívásokkal a vállalatok a gyakorlatban?

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

A versenyképesség egyik legnagyobb gátja – több más országhoz hasonlóan – Magyarországon is a korrupció, amely a demokrácia szívét támadja meg, a bizalmat.

A 15 évvel ezelőtti barátokból mára ellenségek lettek. Navracsics miniszternek ma már az állásába kerülne, ha felszólalna egy TI rendezvényen. Sőt, attól tarthatunk, hogy a Szuverenitásvédelmi Hivatal megkapta a kilövési engedélyt a Dinasztia című film alkotóira és a Transparency International szervezetre. A HVG szerint a magyar lecsúszás a korrupciós listán 2008-ban kezdődött, tehát még a második Orbán-ciklus előtt. Totális csúszdára pedig 2015-től kerültünk.

Az eddigi legjobb helyezést a 2007-es listán értük el, akkor az EU mai tagállamai közül a 10. legkorruptabb ország voltunk. 2008-ban már estünk egy nagyot – az akkori jelentés a korrupcióval lebukottak túl enyhe büntetését, valamint a szoros személyi és kapcsolati hálókat sorolta a legkomolyabb magyar problémának. Egy minimális javulás jött még onnan, és ebben a helyzetben vette át a hatalmat 2010-ben a Fidesz.

A mostani 82. helyezés pedig abszolút mélypont. Az Orbán-rendszer autoriter törekvéseit eddig két nem túl erős frontvonal korlátozta, az egyik, fenntartani a jogállam látszatát, a másik a szólásszabadság viszonylagos tiszteletben tartása. Most már ezek a határok is láthatóan szűkösek a kormány számára. Erre mutat, hogy Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a napokban bejelentette, Magyarország átértékeli a jövőbeli részvételét a Nemzetközi Büntetőbíróságban. A szabad véleménynyilvánítás szűkítésének ügyében viszont a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak kell mindent megtennie. Dolgoznak is rendesen, mondandójuk lényege, hogy minden ellenzéki megmozdulás mögött külföldi ügynökök állnak. Lásd Tisza párt, Transparency International, ellenzéki szerkesztőségek vagy a debreceni tiltakozók, akik ellenzik a a CATL akkumulátorgyár építését a városban. Ez utóbbi esetben a Hivatal szerint a külföldi ügynökök helyi civil szervezetekbe épültek be. A Magyar Hang közölte is a hazára rettenetesen veszélyessé vált civilszervezetek nevét.

Véleményvezér

Róka fogta csuka helyzetbe került a kormány

Róka fogta csuka helyzetbe került a kormány 

A főpolgármester jogosan kérdezi, hogy mi lesz a mini-Dubajra szánt 320 milliárd forintos állami támogatással.
Magyarok tüntettek Orbán Viktor barátja ellen

Magyarok tüntettek Orbán Viktor barátja ellen 

Az Orbán-kormány „leigázta” a szlovákiai magyar politikai vezetőket.
Nem hiszi el, ha meglátja, milyen méregdrága nyilvános illemhelyet talált Hadházy Ákos

Nem hiszi el, ha meglátja, milyen méregdrága nyilvános illemhelyet talált Hadházy Ákos 

A független országgyűlési képviselő Szalkszentmárton központjában találta a nem két forintból felhúzott létesítményt.
Magyarország legszegényebb megyéiben a legnagyobb a népességfogyás

Magyarország legszegényebb megyéiben a legnagyobb a népességfogyás 

A kormány gyenge gazdaságpolitikája tükröződik a népességfogyásban.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo