Az antimon a hadiipar nélkülözhetetlen alapanyaga a tűzálló tulajdonságai miatt. Bár több stratégiai nyersanyagnál is újra kell majd szervezni a nyugati ellátási láncokat, de ez az antimonnál a legsürgetőbb kérdés, ugyanis a világ antimon termelése nagyon koncentrált, a kitermelés háromnegyedét Kína, Oroszország és Tádzsikisztán adja. Ez a koncentráltság komoly zsarolási potenciált jelent a nyugati hadi- és energetikai iparra nézve, ezért egyre sürgetőbb kérdés az új lelőhelyek felkutatása és fejlesztése. A beszerzési források ilyen irányú gyors diverzifikálása ezért létfontosságú kérdés, aminek a legnagyobb haszonélvezője az United States Antimony Corporation (továbbiakban UAMY) lehet.
Befektetési sztori: működő kohók, antimon bányászati jogok
Az UAMY az egyetlen jelentősebb kapacitással bíró antimon kohászati vállalat az észak-amerikai kontinensen. Ez két kohászati feldolgozó üzemet jelent, egy aktívan működőt Montanában, és egy újraindítás alatt lévőt Mexikóban. Mivel az USA-ban jelenleg nincs antimon bányászat, ezért a montanai üzem leselejtezett ólom-savas akkumulátorokból nyeri ki az anyagot, de ez csupán a kapacitás 18 százalékát adja, a maradékban import ércet dolgoz fel.
Az UAMY jelentős beruházásokat eszközöl, hogy az új ellátási láncokból a lehető legtöbbet profitáljon:
Folyamatban van a mexikói kohászati feldolgozó üzem újraindítása, ami korábban gazdaságossági szempontok miatt lett leállítva. Ebben az üzemben ráadásul a zeolit nevű ásványt is fel tudják dolgozni, ami bár nem kritikus nyersanyag, de fontos alapanyagul szolgál a mezőgazdaságnak, nukleáris iparnak, vegyiparnak, illetve egyben a víztisztító technológiák nélkülözhetetlen eleme is.