A két politikus azonos véleményen van abban - mondta a szóvivő -, hogy "fel kell vázolni Európa jövőjének politikai távlatait". Ez egyebek közt azt tartalmazná, hogy a pénzügyi uniót ki kell egészíteni az eddiginél mélyebb gazdasági unióval, egyebek közt olyan bankunióval, amely az európai bankrendszer szempontjából meghatározó jelentőségű bankok felett erőteljesebb felügyeletet valósítana meg, valamint komolyabb eszközöket mozgósítana a befektetések biztonságának szavatolására.
Brüsszeli értékelés szerint abban is közös nézetet vall az Európai Bizottság és a német kormány, hogy a tartós növekedési stratégiának és az államháztartási konszolidációnak egymás mellett, egyszerre kell érvényesülnie. Folytatni kell a pénzügyek rendbetételét célzó erőfeszítéseket, hogy tartóssá tegyék a növekedést és a stabilitást, miközben a szerkezeti reformok révén növelni kell az európai gazdaság versenyképességét. A növekedést "célzott beruházásokkal" kell ösztönözni - tette hozzá a szóvivő, a Brüsszel és Berlin közötti egyetértés tartalmát vázolva.
Az EU június végén tart csúcstalálkozót, amelyen áttekintik az európai növekedési stratégia érdekében szükségesnek tartott intézkedéseket, valamint megvitatják az addigra a rendkívüli választásokon már túljutott Görögország helyzetét.