A szakértő szerint az AirBnB forradalma is hozzájárul a belvárosi ürességhez. Több lakás áll üresen rövidebb-hosszabb távú időszakokig, mivel a tulajdonosok nem hajlandók áttérni a hosszú távú kiadásra. Így inkább vállalják annak a kockázatát, hogy kevésbé pörög a turizmus, kevesebb szálláshelyre van igény, viszont még mindig inkább a lehetőség szerinti magasabb árakhoz ragaszkodnának.
„Megint más a helyzet a hosszú távú bérbeadású ingatlanok területén” – elemzi a szakértő. – „Itt abszolút szembesülhetünk a kínálat és a kereslet közötti egyensúlyhiánnyal. Ebben a piaci szegmensben a kereslet ugyanis messze meghaladja a kínálatot. Hiába van sok üres lakás, ha nem az, nem ott és nem olyan, mint amit kiadásra keresnének a bérlők. A bérleti díjak növekedésének ellenére a kereslet így is megmaradt és magasabb, mint a rendelkezésre álló kínálat, ezért azt mondhatjuk, hogy ez a piaci szegmens viszont egyáltalán nem járul hozzá az üres ingatlanok jelenségéhez.”
Az üresen álló belvárosi ingatlanok persze nem csupán a sötét ablakokat, a kihalt épületeket jelentik, hanem azt is, hogy amíg nem telnek meg újra élettel, addig a belváros is kevésbé lesz színesen nyüzsgő, benépesült, igazi világvárosi hangulatot árasztó hely.