Az európai utazók keresései a tengerentúli úticélok iránti érdeklődést mutatják, de ez nem tükröződik az általuk tett foglalásokban. Spanyolország és Olaszország országos szinten három éve tartja a vezető pozícióját, és egyelőre hasonló tendencia látható 2023-ra is. Őket követik más nagy európai országok, mint az Egyesült Királyság, Franciaország és Németország. Új szereplő a 2022-es top5 listán Lengyelország. Városi szinten Barcelona visszakerült az első háromba, miután az elmúlt két évben kiesett onnan. Így Londont és Milánót követi a dobogón.
A magyarok foglalási listája városok szintjén megegyezik a keresési listával, csupán a sorrend nem ugyanaz. Ez alapján idén november végéig a legtöbb honfitársunk Londont kereste fel, amelyet Párizs, Barcelona, Milánó és Róma követtek. Az országok listáját – a globális és európiai adatokhoz hasonlóan – nálunk is Olaszország vezeti. Spanyolország és az Egyesült Királyság kerültek még a dobogóra, Franciaország és Görögország pedig éppen csak lecsúszott onnan.
Foglalási trendek és jegyárak
A Kiwi.com-on a 2022. december 1-ig leadott foglalások döntő többsége rövid távra, azaz 0-1499 km közti járatokra szól. Magyarországon ez különösen a leggyakoribb: tőlünk a foglalások 64 százalékát adták ezek a távok, amellyel elrepülhettünk pl. Milánóba, Rómába vagy akár Berlinbe is. A globális adat 54 százalék, az európai pedig 56 százalék ugyanerre a repülési távolságra. A közepes hosszúságú járatok (1500-3999 km) aránya globálisan 37, európai szinten pedig 38 százalék. Magyarországról ezek a távolságok a foglalások 31 százalékát tették ki. Ennek megfelelően lényegesen kisebb arányban repültek tőlünk hosszabb távokra, azaz 4000 km-nél messzebbre. Hazánkból 4 százalék ez az arány, míg az Európából induló összes járatnak a 6 százalékát, globálisan pedig az összes foglalásnak a 9 százalékát alkotják a hosszú repülőutak.