A Magyar Nemzeti Bank elnöke a nemzetközi hírügynökségnek adott interjújában kifejtette, hogy a nemzetközi befektetői hangulat jelenleg nagyon törékeny, könnyen negatívba fordulhat, így előfordulhat - ellentétben az Orbán-kormány akaratával -, hogy mégis szüksége lesz az országnak az IMF és az EU támogatására.
A szakember arról is beszélt, hogy a svájci frank erősödése növekedési kockázatot jelent Magyarország számára, hiszen az árfolyam leértékelődése a jellemzően svájci frankban eladósodott hitelesek számára a törlesztőrészlet megemelkedését jelenti, amire ők fogyasztásuk és beruházásaik visszafogásával reagálnak.
Simon András, a jegybank szóvivője az MTI-nek adott nyilatkozatában arról beszélt, hogy a forint árfolyamának további gyengülése - az augusztusi inflációs jelentés készítésekor ismert szinthez képest - veszélyezteti a 3 százalékos inflációs cél elérését. A Monetáris Tanács legutóbbi közleményében úgy fogalmazott, amennyiben az inflációs kockázatok fennmaradnak, vagy tartósan romlik az ország kockázati megítélése, szükségessé válhat az alapkamat emelése. Az MNB augusztusi inflációs jelentésében hangsúlyosan megjelentek a felfelé mutató inflációs kockázatok, amelyek elsősorban a tartósan gyenge árfolyamnak tulajdoníthatók.