A szakértők elmondták: a pályázatokon bárki indulhat, alapvetően ugyanis a projekt minősége fontos. Pályázó lehet kis- és nagyvállalat, start-up, költségvetési intézmény, egyetem vagy nonprofit szervezet is. Ugyanakkor az Unión belül kiemelt cél a kkv-szektor támogatása ezen pályázati formákon keresztül is, így vannak olyan források, amelyekre a cégek kedvezőbb feltételekkel pályázhatnak.
„Tapasztalataink szerint már maga a pályázás is gyakran jelentős fejlődési folyamaton viszi át a cégeket – így többek között segít a nemzetközi kapcsolatok kiépítésében, gondos üzleti tervezésre készteti a vállalkozásokat, illetve sokszor olyan ötletek is születnek, amelyeket akár saját forrásból is érdemes megcsinálni” – tette hozzá Csókay Ákos, a BKIK főtitkára.
Az átlagos projektmérettel kapcsolatban a rendezvényen elhangzott: bár jellemzőbbek a nagyobb méretű, 200 millió forintot meghaladó összértékű pályázatok, de vannak olyanok is, amelyeknél jóval könnyebb a részvétel: így például azúgynevezett „Cascade” pályázatok kevés adminisztrációval járnak, és akár több tízmillió forint (50-200ezer euró) vissza nem térítendő forrás is nyerhető velük többek között digitalizációs célra.