Az „Uniós finanszírozási lehetőségek vállalkozásfejlesztési célokra” nevű információs rendezvényen a „Zöld átállás támogatására” és a „Digitális és új technológiákra, innovációkra” elérhető forrásokat tekintették át az MFOI tanácsadói, a BKIK szakértői pedig a pályázás menetét ismertették, és azt is megmutatták, milyen szervezeti átalakításokra lehet szükség ahhoz, hogy egy vállalat sikeresen végig tudjon vinni egy pályázati projektet. A résztvevők emellett jógyakorlatokat, sikertényezőket is megismerhettek mindkét területről.
A rendezvényen elhangzott: a direkt EU-források esetében – ellentétben többek között a Kohéziós Alap forrásaival, amelyek az Operatív Programok keretében hívhatók le – a verseny nem országos, hanem európai szintű: elsősorban olyan projekteket támogatnak, amelyeknek EU-szintű relevanciájuk van, illetve erősítik az országok és szakterületek közötti kooperációt a konzorciális pályázatokkal.
„Az előző ciklus számadatai alapján a direkt források tekintetében még óriási kihasználatlan lehetőségei vannak a hazai vállalkozásoknak. A Magyar Fejlesztésösztönző Iroda célja, hogy 2027-ig mintegy 7 milliárd euró forrás érkezzen a magyar pályázókhoz. Ehhez sokat kell fejlődnie a magyar gazdasági szereplőknek, de erre mindenképpen sort kell keríteni. Az Európai Unió költségvetési rendszere átalakulóban van, hosszú távon azok az országok jutnak majd több EU-s forráshoz, amelyek a közvetlen alapok területén sikeresek” – mondta el Dr. Petri Bernadett, az MFOI ügyvezetője.