A DUIHK az idén 31. alkalommal végezte el konjunktúrafelmérését, amit a február 23-i német elnökválasztás utánra halasztottak. A 236 vállalat bevonásával készült márciusi felmérés azonban nem tükrözi az amerikai vámbejelentések hatásait, és még az első negyedéves magyar GDP adatközlés előtt készült – jelezte az elnök.
Fotó: Depositphotos
Kifejtette: a nemzetközi kereskedelmi konfliktusok Magyarországot negatívan érintik, és ha nem rendeződnek az Egyesült Államokkal a vámviták, akkor az fokozottan sújtja majd Magyarországot.
A magyar gazdaságpolitika megítélése 2022 óta romló tendenciát mutat, a kiszámíthatóság, jogbiztonság és korrupció területén. A kormányzati gazdaságpolitikai intézkedésekkel kapcsolatban, mint például az árréscsökkentés, a DUIHK álláspontja az, hogy hosszú távú érdekeket nem szabad rövid távú célokért feláldozni – fogalmazott.
A jelentést úgy foglalta össze: összességében nincs dráma, azonban a felmérés adatai megerősítik a korábbi évek romló tendenciáját.
Dirk Wölfer, a DUIHK kommunikációs vezetője, a tanulmány szerzője kiemelte: a német vállalatok az elmúlt több mint tíz évben évente mintegy 2-3 milliárd eurót fordítottak magyarországi fejlesztésekre, kapacitásbővítésre vagy korszerűsítésre. A 2022-es adat szerint a német tulajdonú vállalatok több mint 220 ezer embernek adtak munkát.