Hiánypótló könyv a közigazgatásról

Az egyik legösszetettebb magyar törvény - KET - összefüggéseibe enged betekintést egy most megjelent könyv. A KET Kérdezz-felelek naprakész kiadvány.

A legforróbb, legaktuálisabb téma az üzleti életben!
Fenntarthatóság 2024 – ESG: a szabályozási kihívástól az üzleti lehetőségig

Jöjjön el és hallgassa meg a legjobb szakértőket,
ismerje meg a vállalatok és a pénzügyi szektor legjobb gyakorlatait!

2024. október 1. Budapest

Részletek és jelentkezés

Hiánypótló kötetet jelentetett meg az Opten Informatikai Kft. amikor útjára bocsátotta a Közigazgatási hatósági eljárásról és szolgáltatásról szóló KET Kérdezz-Felelek című kiadványt. A KET, azaz a 2004. évi CXL. törvény gyakorlati használata során számos, többféleképen megválaszolható kérdéssel szembesülnek a jogalkalmazók. Ezek között segít eligazodni a szerző Józsa Fábián, volt belügyi államtitkár, aki elméleti és gyakorló közigazgatási szakemberként szerkesztette egybe mindazt, amit a KET-ről tudni kell.

Az egyik legösszetettebb magyar törvény, nem csoda, hogy az elmúlt években rengeteg problémát vetettek fel a jogalkalmazók a témával kapcsolatban - vezette fel ma megjelent könyvének bemutatóját Józsa Fábián korábbi belügyi államtitkár most közigazgatási hivatali főosztályvezető, egyetemi oktató. A KET hosszú vajúdás után az 1957. évi IV. törvényt váltotta fel, amely közel 50 év és a rendszerváltozás valamennyi közigazgatási és társadalmi átalakulását magán viselte különböző módosítások formájában. Ezek a változások azonban ma sem zárultak le.

Ilyen körülmények között nem meglepő, hogy az új törvénnyel kapcsolatban a jogalkalmazók az elmúlt években számos problémát vetettek föl. Ezekre a problémákra is keresi a választ miközben a jogszabály és a tágabb szabályozási környezet összefüggéseit magyarázza a KET Kérdezz-felelek, amely a naprakész jogszabályok kiadásával is foglalkozó Opten Informatikai Kft. gondozásában jelent meg.

yugodtan mondhatjuk, hogy hiánypótló kiadványról van szó, hiszen a hatósági eljárás új szabályrendszeréről már a jogalkalmazás gyakorlati tapasztalatait is magába foglaló, átfogó törvénymagyarázatot adunk közre - szögezte le a könyvet bemutató Dr. Virág Rudolf, az Önkormányzati Minisztérium szakállamtitkára. Az államtitkár szerint a könyvet valamennyi hatósági jogkörrel felruházott államigazgatási, illetve önkormányzati szakember - közöttük kitüntetetten a jegyzők haszonnal forgathatják, hiszen a mögötte álló szakmai tudás, és a kiadvány szerkezete egyaránt alkalmassá teszi arra, hogy afféle közigazgatási kézikönyvként legyen alkalmazható a mindennapi munkavégzés során.

Egész biztosan lesznek még újabb és újabb kérdések a KET-tel kapcsolatban, hiszen tudjuk, hogy három év kevés arra, hogy egy ilyen széleskörű joganyag gyakorlati alkalmazásával kapcsolatos valamennyi probléma a felszínre kerüljön - nyilatkozta a folytatásról a szerző. Józsa Fábián reméli, hogy a kötet nem marad a "levegőben lógva", hiszen nemcsak a mindennapi jogalkalmazás vet föl újabb kérdéseket, hanem maga a törvény is változik, ezért néhány év múlva célszerű lesz ismét visszatérni a KET értelmezésére.

Véleményvezér

Orbán Viktor szerint Orbán Balázs hibázott

Orbán Viktor szerint Orbán Balázs hibázott 

Orbán Balázs méretes ostobaságot mondott, de nem csak egyet.
1660 forint/gombóc fagylaltáron dorbézoltak közpénzből egészségügyi dolgozók

1660 forint/gombóc fagylaltáron dorbézoltak közpénzből egészségügyi dolgozók 

Nincs jobb egy finom fagyinál horroráron közpénzből.
Magyar Péter lopással vádolja az Orbán-klánt

Magyar Péter lopással vádolja az Orbán-klánt 

A lopás mértéke akkora, hogy abból számos közszolgáltatást rendbe lehetne hozni.
Egy nagyváros, ahol új szabályokkal egyszerre csökkentették az albérletek árait és a hajléktalanok számát

Egy nagyváros, ahol új szabályokkal egyszerre csökkentették az albérletek árait és a hajléktalanok számát 

A nagyvárosok túlszabályozottsága gátolja a fejlődést.
Közeleg a megújuló ingyenáram korszaka

Közeleg a megújuló ingyenáram korszaka 

Az atomlobbi nem örül a lehetőségnek.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo