Félig már recesszióban a magyar gazdaság

Érthetetlen módon nem kapott nagy nyilvánosságot az Eurostat friss jelentése, miszerint a magyar GDP a harmadik negyedévben mínuszos lett. Ha a mostani negyedév szintén ilyen lesz, akkor hivatalosan is bejelenthetjük, hogy recesszióban vagyunk.

A magyarországi helyzet azért is különleges, mert a kormány bevétel éhsége egészen elképesztő. A nyáron bevezetett 14 fajta extraprofit-különadóból évi 800 milliárd forint plusz bevételt reméltek. Ehhez jön még az gigainfláció miatt befolyó plusz áfa pénzek. A benzinársapka levétele azt jelenti, hogy a 480 forintos ár helyett 641 forintot fizetünk literenként. A 161 forintos drágulásból 34 forint az áfa. Azt hinné az ember, hogy a literenként 34 forintos plusszal megelégszik az állam és el is kezdett emelkedni reggel a Mol részvények árfolyama. Ez egész délutánig tartott, amikoris a miniszterelnök bejelentette, hogy az üzemanyag-árstop eltörléséből fakadó Mol-profitnövekedést az állam elvonja. A Mol részvényárak vissza is fordultak a szakadékba. Elegáns megoldás, miután a Mollal finanszíroztatták az ársapkából következő veszteségeket is. Aztán este megérkezett az újabb hidegzuhany. Az Orbán által beharangozott állami elvonás részletei megjelentek a Magyar Közlönyben. December 8-ától 40 százalékról 95 százalékra emelkedik az adó mértéke a Brent olaj és Oroszországi Föderációból származó kőolaj közötti árrésre. És ez akkor már nemcsak a Mol-ra vonatkozik, hanem az importőrökre is, akiktől azt várjuk, hogy megszüntetik a benzinhiányt. A 95 százalékos árrés adó gyakorlatilag zéró hasznot jelent. Vajon az importőrök nulla haszonért hoznak majd benzint az országba? Azt pedig nem nehéz megjósolni, hogy a Mol részvények ára ezek után lefordul a székről. Mindebből az ember arra hajlik, hogy Matolcsy György jegybankelnöknek igaza van.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo