Tovább növekedett a Budapesti Értéktőzsde elsődleges részvénymutatója, a BUX index 2024-ben: az elmúlt időszakban több alkalommal is rekordot döntött, végül 79 326,66 ponton zárta az évet, ami 30,9 százalékos növekedést jelent 2023 végéhez képest.
Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!
Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság – 2025. február 26. Budapest
Az éves részvényforgalom terén, a korábbi évekhez hasonlóan, 2024-ben is az OTP Bank, a MOL és a Richter Gedeon adta a kereskedés meghatározó részét. Negyedik helyen a Magyar Telekom végzett, míg az ötödik helyet az OPUS szerezte meg. Decemberben az éves szinten is vezető hármas közül az OTP részvényeivel zajlott legnagyobb értékben a kereskedés.
Tovább bővült a BÉT Standard kategóriájának kibocsátói köre: az év elején a Gloster Infokommunikációs Nyrt. a tőzsde középvállalati platformja, az Xtend után a Standard piacon mutatkozott be, majd decemberben a Gránit Bank debütált, így 22-re nőtt a kategóriában kibocsátók száma. A Gránit Bank tőzsdei bevezetése különösen fontos állomásként vonul be a hazai tőzsdetörténetbe, mert újabb bank jelent meg a kibocsátók között, amely tovább erősíti a pénzügyi szektor jelenlétét a BÉT-en.
Az Xtenden pedig a Kermann IT Solutions Nyrt. csengetett idén.
A befektetési szolgáltatók éves versenyében a WOOD & Company került az élre, 1,46 ezer milliárd forinttal, megelőzve a CONCORDE Értékpapírt és az ERSTE-t. A decemberi hónapot nézve az első három helyet szintén az említett 3 tőzsdetag szerezte meg.
Az árupiaci összforgalom idén 5,2 milliárd forintot tett ki.