Elképesztő csalás: újabb 20 orvos és egy békéscsabai cég ellen nyomoznak

A cipős ügyként elhíresült költségvetési csalás nyomozása során jutottak el a hajdú-bihari nyomozók ahhoz a 20 ortopéd orvoshoz, akik végtag-amputáción átesett betegeket irányítottak egy protéziseket gyártó békéscsabai céghez, majd ezért pénzt kaptak – közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI).

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Még 2022-ben számoltak be arról, hogy büntetőteljárás indult a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőtől (NEAK) jogosulatlanul visszaigényelt állami támogatásokkal kapcsolatban. A gyógyászati segédeszközökre elkövetett költségvetési csalás idővel országos méretűvé nőtte ki magát, és számos vármegyében indultak nyomozások.

A gyanú szerint a bűnszervezetben lévő orvosok egészségügyi állapotuktól függetlenül gyógyászati segédeszközöket írtak fel olyanoknak, akiknek azokra a termékekre nem is volt szükségük. A nyomozócsoport ebben az ügykörben összesen 31 embert hallgatott ki gyanúsítottként: egy cég ügyvezetőjét, 21 alkalmazottat, nyolc orvost és egy egészségügyi dolgozót; van, akinek költségvetési csalás, másnak vesztegetés miatt kell felelnie.

A nyomozás előrehaladtával egy másik vesztegetési ügycsoport is látókörbe került: a gyanú szerint ugyanis a már említett békéscsabai céghez Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád vármegye ortopéd orvosai olyan pácienseket küldtek, akiken korábban végtag-amputációt hajtottak végre. Azért, hogy a szakorvosok a betegeiket a céghez küldjék, a kft. területi vezetői megvesztegették őket. A jogtalan előny egy-egy páciens után 40 és 100 ezer forint közötti összeg volt.

A közlemény szerint akadt olyan orvos, aki a gyanú szerint 68 beteget küldött a céghez. A vesztegetés miatt a nyomozók eddig húsz orvost és két alkalmazottat hallgattak ki gyanúsítottként.

A két ügycsoportban összesen egy cégvezető, 21 céges alkalmazott, 28 orvos és egy egészségügyi dolgozó érintett, köztük van olyan, akit a nyomozók több bűncselekménnyel is meggyanúsítottak, és az eddig megállapított kár 3,5 milliárd forint.

(MTI)

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo