"A munkatársak kikészültek!"

Az elbocsátások, és a további leépítésekről keringő híresztelések károsak a munkavállalók mentális egészségére. Így a gazdasági válság azokra is veszélyes, akik végül megőrizhetik munkahelyüket - írja egy friss dán felmérés alapján a Copenhagen Post.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A Ledernes Hovedorganisation munkaadói szövetség 626 cégvezetőt és menedzsert felölelő vizsgálatából kiderült, hogy a megkérdezettek egyharmada (34 százaléka) szerint „romlottak" vagy „sokat romlottak" a munkakörülmények cégüknél - közölte a Média Age-HR Press.

Lars Andersen, a szövetség munkahelyi környezetért felelős részlegének vezetője szerint alapvetően azért okoz egyre több dolgozónak problémát a stressz, az önbizalom hiánya és a munkahely elvesztésétől való félelem, mert nem jutnak kellő információhoz a cégek vezetőségétől. „A munkavállalókat össze kell hívni, és eligazításokat kell tartani nekik" - mondta Andersen. „Nem elég feltenni a híreket az internetre. Az összes dolgozónak ugyanazt az információt kell megkapnia, egyazon időben, hogy elejét vegyék a szükségtelen híreszteléseknek".

Andersen állítja, a cégek vezetőinek feladata, hogy bizonyítsák: megfelelő válaszaik vannak a gazdasági válság kihívásaira. Szerinte, ha egy vállalatnál második és harmadik körös elbocsátásokra is sor kerül, akkor a dolgozóknak igen kevés bizodalma marad főnökeikben.

Betegszabadságra sem mennek el az alkalmazottak

„A cégvezetők dolga sem könnyű, hisz nem látnak a jövőbe, aminek köszönhetően nekik is hatalmas bizonytalanságban kell dolgozniuk, így pedig nehezen tudják eloszlatni beosztottjaik aggodalmait" - vélte ugyanakkor Palle Ørbæk, a Nemzeti Munkakörnyezeti Kutatóközpont vezetője.

A szakember a válság egy másik hatására is felhívta a figyelmet: hiába nő a munkahelyi stressz mértéke, a betegszabadságok száma csökkent a legtöbb cégnél a válság kezdete óta. Ørbæk szerint ez nem meglepő, hiszen sok dolgozó ismerte fel, hogy be kell bizonyítania munkaadójának: megszolgálja a bérét. „Ezért aztán kétszer is meggondolják, mielőtt beteget jelentenek" - fogalmazott a kutatóközpont vezetője.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo