A legutóbbi felmérések szerint a brit lakosság többsége is a Brexitet okolja személyes nehézségeiért és a gazdaságban mutatkozó bajokért.
A UK in a Changing Europe (Az Egyesült Királyság a változó Európában) nevű elemzőműhely és a Public First nevű közpolitikai kutatócsoport közös vizsgálata szerint a britek 52 százaléka úgy tartja, hogy a Brexit rosszul vagy nagyon rosszul végződött, és mindössze 9 százalék szerint járt jól vagy nagyon jól az ország az EU-tagság megszűnésével.
A válaszadók 60 százaléka közvetlenül a Brexitet okolta az elmúlt évek kiugró inflációjáért, az ezt kísérő megélhetési válságért és általában a brit gazdaság teljesítményének hanyatlásáért.
Sadiq Khan, London munkáspárti polgármestere a londoni City különálló polgármesteri hivatala - Mansion House - által szervezett politikai fórum szónokaként annak a véleményének adott hangot, hogy a politikusoknak "nem szabad elbújniuk" a kérdés őszinte, érett megvitatása elől, mivel a konzervatív párti brit kormány által végrehajtott "keményvonalas Brexit a mélybe rántja a brit gazdaságot és felhajtja a megélhetési költségeket".
Sir Keir Starmer, a Munkáspárt vezetője és miniszterelnök-jelöltje azonban az utóbbi időszakban többször is kijelentette, hogy Nagy-Britannia akkor sem lép vissza az Európai Unióba, ha a Labour az idén esedékes parlamenti választások után kormányra kerül. (MTI)