A banki kötvények is kelendőek maradtak októberben. Ezeket az értékpapírokat ugyan nem minden hitelintézetnél lehet kapni, és a jegyzések sem folyamatosak, de ha vannak, akkor a befektetők szívesen vesznek belőlük. Októberben 638 milliárd forint fölé emelkedett ezek állománya is, ami több mint 11 éves rekord közeli állapot. A bankok ráadásul gyakran devizában bocsátanak ki hitelpapírokat a devizabetéteknél magasabb kamattal, ami szintén vonzza a lakossági megtakarítókat. A háztartásoknál lévő banki kötvények több mint fele devizában kamatozik. Más vállalatok kötvényeit viszont kerülik a kisbefektetők, a lassan 10 éves Quaestor-csőd óta nem tért vissza a bizalom az ilyen befektetések iránt.
A részvényeken lehetett volna nagyot kaszálni
Októberben több részvényt adtak el a háztartások, mint amennyit vásároltak, pedig november elején Donald Trump választási győzelmét követően hatalmas rali kezdődött mind a magyarországi, mint a nemzetközi részvénypiacokon. A kisbefektetők októberben is nyertek már a részvényeiken, de a magyarországi papírokból 11,4 milliárd, a külföldiekből 2,7 milliárd forintnyit eladtak. Hazai részvényekben így is csaknem 1800 milliárd forintnyi háztartási vagyon maradt, külföldiben pedig 838,5 milliárdnyi, ami történelmi rekord. A külföldi papírok árfolyamát az is kedvezően befolyásolhatta, hogy a forint gyengült, ezért forintra átváltva a részvények többet érnek.
A hazai lakosság kedvenc papírja még mindig az OTP-részvény lehet, a több mint 2600 milliárd forintnyi hazai és külföldi részvényekben lévő megtakarításból 933,4 milliárd forintnyi magyar bankpapír volt. Van persze a tőzsdén más hazai bank is, például az MBH és az MBH Jelzálogbank, de ezeknél a közkézhányad alacsony, és a forgalmuk is a töredéke az OTP-ének.