Ha 30 milliárd fontot (azaz 10 552 milliárd forintot) fektetnének az angol egészségügybe, az antiszociális gyerekek felkarolásába, a mentális betegségekkel küszködő felnőttek segítésébe és a diszfunkcionális családok felemelésébe, az állam mintegy 100 milliárd fontnyi későbbi veszteségtől szabadulna meg, amit e személyek munkaképtelensége miatt kieső adóbevétel, valamint a bűncselekményeik kezelésének költsége okoz a nemzetgazdaságnak.
A társadalmi problémák beárazása
A kalkuláció különösen a 2011 nyarán Londonban történt utcai zavargások és huliganizmus fényében tűnnek fontos megállapításnak.A New Philantrophy Capital kutatása egyedülálló a maga nemében: a társadalmi problémák beárazása úttörő vállalkozás, ilyen beható összesítésre még a számok iránti megszállottságáról híres Egyesült Államok sem vetemedett eddig.
A jelentés a 30 legköltségesebb társadalmi problémát vette számba. A rossz magaviseletű gyerekek például 51 milliárd fontba kerülnek a kormánynak a szigetországban, a gyenge egészség miatt munkaképtelen emberek 45 milliárdot visznek el az államkasszából, a problémás családok kezelése 12 milliárdot emészt fel.
Angliában legalább 1,3 millió gyerek küszködik viselkedési zavarokkal és beilleszkedési problémákkal. A vásott kölykök fejenként 148 000 font (52 millió forint) költséget jelentenek az államnak - és mindezt azelőtt, hogy betöltenék 16. életévüket! A későbbi bűncselekmények állami költségvonzatai nem szerepelnek a kalkulációban. Csak a szociális munkás munkaóráinak bére és a terápia ára 32 000 fontba kerül, ismertette a jelentést a Financial Times.
Londoni parlamenti képviselők kiemelték, a fiatalok támogató alapítványok hathatós eszközök lehetnének abban, hogy eltereljék őket a bűnözéstől, ami egyben a bűncselekmények potenciális áldozatainak életére is sorsfordító hatással lenne.