Milyen a "fenntartható építészet"?

Nemzetközi építészeti fórumot rendeztek Budapesten: a világ 39 országából érkezett 270 neves építész, mérnök, valamint a kormányzati, civil és üzleti szféra képviselői a fenntartható építészetről alkotott gondolatait és ötleteit ismerhették meg az érdeklődők. A 3. International Holcim Forum szakmai élménybeszámolójának először adott otthont hazánk.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A "Re-inventing Construction" (Az építészet átalakítása, átgondolása) témát zászlajára tűző fórum a tervezés, az alapanyagok-, és az épületi szerkezetek használatának, tradicionális megközelítésének jelentős változását mutatta be a jövő generáció igényeinek megfelelően.

"A fenntartható építészet a gazdagok kiváltsága, a jómódúak kötelessége, a vidék lehetősége, a harmadik világ egyetlen adekvát eszköze-e? Vagy elfogadjuk-e mint legfontosabb kitűzendő célt, és mindannyian újragondoljuk tevékenységeinket, a legegyszerűbb napi rutinban és hosszú távú hatással bíró munkáinkban is", fogalmazott Dr. Novák Ágnes, a MOME Építész Tanszék egyetemi adjunktusa. A fórumon a következő 4 témakörben folyt a műhelymunka:

  • CO2 csökkentés - Zéró emisszió technológiák:
  • Széndioxid/szénmonoxid/egyéb üvegházhatást okozó gázok és részecskék kibocsájtását minimalizáló megoldások épületek és építőanyagok életciklus-elemzésével (gyártás, építés, fenntartás és bontás)
  • Játék a bonyolultsággal - új működési rendszerek:
  • Összetett szerkezetek, azok működése, a rész és az egész viszonya, az egész vizsgálata, amely több mint a részek összege, stb. épületek és települések léptékében, lakhatási programok,
  • A város mint forrás - a logisztikától a városi anyagcsere körforgásig:
  • A városi környezetben az emberek, dolgok és anyagok áramlása, a hulladékok és az újrahasználat kérdése, az építési szektor ökológiai lábnyomának csökkentése.
  • Ösztönzés a végrehajtásban - az érintettek serkentése:
  • Az informális településrészek kialakulása, és belső szerveződésük, valamint a normatívák, irányvonalak és szabályok áttekintése, amelyekkel a folyamatok szereplőit (megrendelőket, használókat, fejlesztőket, építőket, városi vezetőket, anyaggyártókat) a fenntarthatóság-érzékeny megoldások alkalmazására lehet  rávenni.

A Holcim Zrt. -mely társadalmi felelősségvállalásáért tavaly CSR Hungary díjat kapott- rendszeresen támogatja a fenntartható építészetet a 2 millió dolláros összdíjazűsú Holcim díjjal. E világverseny olyan innovatív építészeti projekteket hivatott megismertetni, melyek fenntartható megoldást jelentenek az építészet és az építkezés napjainkban felmerülő kihívásai számára helyi, regionális és globális szinten is. Az új pályázati kiírás július 1-én jelenik majd meg.

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo