Szemétszigeteket építene New York

New York mesterséges komposztálószigetekkel, a „zöld hurok” rendszerrel akarja megoldani a hulladékgazdálkodást. Tíz mesterséges zöld sziget alkotná a komposztáló egységeket, amelyek belsejében működne a hulladékfeldolgozó rendszer.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Kép: Impress Magazin

New York évente mintegy 14 millió tonna szemetet termel, amelynek szállítása, kezelése és feldolgozása több mint 300 millió dollárba kerül a városnak. A probléma megoldására a President Architecture tervezőiroda kifejlesztette az úgynevezett Green Loop „zöld hurok” rendszert, mely tíz egymáshoz kapcsolódó mesterséges szigeten kialakított komposztálóegységként működne. A tervezők szerint a Green Loop a lakosság által termelt szerves hulladék 30 százalékát tudná feldolgozni – írja az Impress Magazin.

Tíz egymáshoz kapcsolódó egység

Ahelyett, hogy a város szemetét teherautók szállítanák el a távoli hulladéklerakó helyekre, közben nagyban növelve a forgalmat, a zajszennyezést és az üvegházhatást okozó gázok kibocsátását, a Green Loop-szigetek hálózata helyben oldaná a hulladékfeldolgozást. New York öt kerületében, összesen tíz egymáshoz kapcsolódó sziget alkotná a „zöld hurok” rendszert. A vízparti komposztálószigetek állomásai környezetbarát technológiával dolgoznák fel a hulladékot. (A fenntarthatóság jegyében London egy zöld hidat építene.)

Parkok és közösségi kertek

A felépített mesterséges szigetek kettős célt szolgálnak. Az acélváz szerkezetek belsejében komposztálóegységek működnének, tetejükön pedig parkokat és közösségi kerteket alakítanának ki. A szemétszállító teherautóknak nem kellene többé távoli lerakóhelyekre szállítani a szemetet, egyszerűen a legközelebbi komposztálószigethez hajthatnak, ahol kiüríthetik a megtelt konténereket. Ezáltal drasztikusan csökkenne a szemétszállítással járó környezetszennyezés és a város környezeti számlája is. A komposztálószigetek megvalósítását 2020-ra tervezik, ha a városvezetés elfogadja a terveket.

A porszívók is beszállnak a klímaharcba
Új uniós szabályozás lép érvénybe szeptembertől, eszerint az unión belül tilos olyan porszívót forgalomba hozni, amelynek elektromos teljesítménye meghaladja az 1600 wattot. Emellett maximum 80 decibelben a zajszintet is korlátozzák.
 

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo