Bár George Lucas is venne, nyereséget nem termel

Fényévekre van a profittól az elektromos autók gyártása, és további technológiai áttörések kellenek ahhoz, hogy egy feltöltéssel 150-200 kilométernél is nagyobb távot tudjanak megtenni e járművek. A piaci szereplők mégis bíznak e kis réteget kiszolgáló piaci szegmens növekedésében.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A luxusautók piacára dolgozó Tesla például évek óta veszteséges, mert minden pénzét az új Model S fejlesztésébe öli, melyre eddig 3700 előmegrendelés érkezett. Állítólag George Lucas is a megrendelők közt van. Bár a kaliforniai vállalat megduplázta a bevételeit és 36 millió dollárra növelte, 2010 utolsó negyedévére 51,4 millió dolláros veszteséget könyvelhetett el, jóval nagyobbat, mint korábban.

Aktuális termékéből, a 109 000 dolláros Roadsterből 1500 darab szaladgál az utakon. A Model S 57 000 dollárba kerül majd, és egyelőre az sem biztos, hogy 2012-re vajon elkészül és kereskedelmi forgalomba kerül-e.

Európai fejlesztések

Az európai gyártók lépéshátránnyal indulnak a versenyben, s csak nemrég kezdték komolyabban venni az elektromos autók vásárlóit, mint új piaci szegmenset. A BMW 400 millió eurót fektet 2013-tól kezdődő gyártásába, a német Daimler és a Bosch szövetséget kötött, a Renault pedig a Nissannal közösen fejleszt. Utóbbi két vállalat eddig 5,5 milliárd dollárt fektettek az elektromos autók K+F-jébe. Új járművük legkorábban csak 2014-ben kerülhet piacra.

Angela Merkel jelenlétében adták át tavaly novemberben az első üzemet, mely tömegtermékként fog gyártani elektromos autókat az országban. E lipcsei telepre a BMW 561 millió dollárt költ, futószalagjáról a Megacity első példányai fognak legördülni 2013-ban. A négyszemélyes jármű nagyjából megegyezik a BMW Mini méretével.

A nagy autógyárak között a BMW azon kevesek egyike lesz, melyek nagy példányszámban hoznak forgalomba elektromos autókat, a General Motors Volt névre hallgató autóját és a Nissan Leafjét követve a sorban.

Az EU által deklarált közlekedési emisszió-csökkentési célok értelmében az autóiparnak nincs más választása, mint költséges technológiai fejlesztésekbe bocsátkoznia az elektromos autók minőségének és képességeinek javítására.

Magyar távlatok
Hazai szakértők úgy látják, Magyarországnak a piaci réseket kellene megcéloznia, az elektromos buszok gyártásában például lenne helye a híres magyar kreativitásnak és innovációs készségnek.
A Volkswagen, a Mercedes, a Citroën, a Mitsubishi, a Tesla, a Nissan és a Fiat mind be szeretnék hozni elektromos autóikat, de az új gépjárműfajták hazai elterjedését gátolja, hogy nem telepítették ki széles körben a töltő póznákat. Tervben van, hogy a Zöld Szálloda címmel rendelkező hotelek előtt helyeznék el őket, a Volkswagen pedig zöld taxihálózatban is gondolkodik már, értesült az OHG Hírügynökség.

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo