Megadott ütemben halad a Pannon új irodaépületének 2007 júliusában kezdett építése, így 2009 első negyedévében megtörténik az átadás. Április közepére szerkezetkész állapotba került az épület, és megkezdődtek a gépészeti és elektromos szerelési munkák. Ezek végeztével az épület üzemelése lehetővé válik, azaz működésbe lép többek között a kiemelkedő környezetvédelmi megoldást jelentő geotermikus hőszivattyúkra alapozott hűtési-fűtési rendszer. Magyarország legnagyobb megújuló energiaforrását alkalmazó hőnyerő rendszere 180 darab, 100 méterre fúrt hőszonda segítségével biztosítja a hideg-meleg vizet az épület hőmérsékletének szabályozásához. Ez egyben Európa hetedik legnagyobb és Magyarország legnagyobb teljesítményű (1 MW) teljesítményű megújuló földhő energia hasznosításával működő hőszivattyúja.
Magyarország egyik legnagyobb zöldmezős beruházásával a Pannon Magyarországon új irodatípust teremt. Az új irodaépület a benne dolgozó emberek interaktivitását és az alkotó munkát segíti. Az itt megvalósuló új munka-koncepcióban minden a széles körű kommunikációt, az információk megszerzését és megosztását szolgálja majd. Ennek érdekében építészetileg és a belső terek kialakítását illetően is eltér a hagyományos irodaépületektől. A koncepciót a legkorszerűbb technológiák támogatják, melyek az interakciót szinte bárhonnan lehetővé teszik.
A Pannon a székház tervezésekor és építésekor is hű marad elkötelezettségéhez, amely a leginkább környezettudatos hazai társaságok egyikévé teszi: az új irodaépület organikusan épül be a természetbe. Az épület a nyolchektáros völgy területének mindössze 7,55 százalékát foglalja majd el a megengedett 30 százalék helyett. A terület 69 százalékát megőrzik zöldterületként, bár az előírás mindössze 40 százalék lenne.