„Tenni tudunk" néven, új pályázati rendszert vezetett be a 2005 óta működő CIB Alapítvány. Az új szisztémának köszönhetően mind a beadás, mind az értékelés szempontrendszere egységessé, könnyen átláthatóvá válik. Új elem az értékelésben a háromtagú, külső szakértőkből álló ún. előbíráló bizottság felállítása, akik a pályázati anyagok értékelését megadott szempontok szerinti pontozással fogják végezni.
A független és egységes elbírálást garantáló, új pályázati rendszert a CIB Alapítvány mindhárom kiemelt támogatási területén használni fogja. A tágabb értelemben vett gyermekegészségügyön, gyermekvédelmen túl - amelybe minden olyan tevékenység beleértendő, amely a gyermekek egészséges testi és személyiségfejlődését segíti elő -, kiemelt figyelmet fordít a valamilyen szempontból társadalmilag hátrányos helyzetben lévők integrálását célzó projektekre, valamint a kulturális örökségvédelemre. Ez utóbbi két területen idén télen illetve 2011 tavaszán várható a pályázati kiírás.
Szeptember 30-ától az első témában, a gyermek-egészségvédelemmel, korai fejlesztéssel kapcsolatban várja a CIB Alapítvány az egy év alatt megvalósítható projektek pályázati anyagát már az új rendszer szerint. A támogatás odaítéléséről még ez év végéig döntés születik. A pályázati kiírást a CIB Alapítvány honlapján olvashatják az érdeklődők. A pályázatok beadási határideje: 2010. november 5., péntek.
A CIB Alapítványnak célja az is, hogy a pályázók közül - akár többel is - a későbbiekben hosszú távú stratégiai partnerséget alakítson ki. Jelenleg a Bátor Táborral és a freskófaluként ismert kis településsel, Bódvalenkével van több évre visszanyúló kapcsolata az Alapítványnak. A CIB Alapítvány az elmúlt 5 év alatt közel 100 projekthez összesen 238 millió Ft támogatást nyújtott.