A busók hangos megérkezését a Mohácsi Tambura Iskola zenekarának bemutatkozó dallamai követték. Dr. Erős János, az MFB vezérigazgatója fogadta a népes delegációt, majd Kovácsné Bíró Ágnes, a Magyar UNESCO Bizottság főtitkára méltatta a Világörökség mintájára létrehozott „Emberiség szellemi kulturális örökség" reprezentatív listáját, amelyre a Mohácsi Busójárás felkerült. Szekó József, Mohács polgármestere kiemelte: „a nemzetközi elismerés elsősorban a mohácsi civil társadalom sikere, a busó csoportoké, a sok száz busóé, a maszkfaragóké, jelmezkészítőké, a jelölést segítő munkatársaké és mindazon intézményeké, akik támogatásukkal segítették e rang elérését."
A mohácsi Közkincs Művészeti és Kulturális Közhasznú Egyesület elnöke, Boda István elmondta, hogy az Egyesület a magas szintű művészeti és kulturális, valamint a népi értékeket képviselő rendezvények megvalósítására specializálódott, különös tekintettel - 2006-tól - a Mohácsi Busójárásra. Az új programok elindítását az Egyesület kezdeményezte annak érdekében, hogy a busójárásra látogatók a szabadfarsangoláson és a tradicionális „busó-műsorokon" túl más kulturális programokon is részt vehessenek. Ehhez Mohács Város Önkormányzata kizárólagos jogot adott az Egyesületnek. „A Magyar Fejlesztési Bank kultúra és hagyományőrzés iránti elkötelezettsége révén, magas színvonalú és sokrétű programokat tudunk az érdeklődőknek kínálni." - emelte ki a programismertetőn az Egyesület elnöke.
Egyre több a látogatót vonz az esemény
„Elődeink évtizedekig hasztalanul próbálták rávenni a fiatalságot a népzenei hagyományok ápolására, most pedig, részben a mohácsi találkozónak is köszönhetően, egy komoly mozgalom van kibontakozóban, ahol újabb és újabb generációk fedezik fel maguknak zenei gyökereiket. Ennél szebb dolgot nehezen tudok elképzelni" - mondta Sebő Ferenc a budapesti Hagyományok Házának szakmai igazgatója, a népzenei tehetségkutató zsűrijének elnöke a sajtótájékoztatón.
Az évről évre erőteljesebb hírverés egyre több hazai és külföldi érdeklődőt vonz a több mint kilencszáz éves Mohácsra. A jelmezes látogatókat útjára engedő Dr. Erős János, vezérigazgató kiemelte: "Amikor társadalmi szerepvállalásként egy ilyen fontos ügy mellé álltunk, még nem tudtuk, hogy milyen eredménye lesz az összefogásnak. Gratulálunk a mohácsiaknak és kívánjuk, hogy a Mohácsi Busójárás különlegességével váljék Európa, a világ fontos hagyományőrző karneváljává. A mohácsiak mertek nagyot álmodni és olyan értéket teremtettek, amelyre az egész ország büszke lehet."
Egervári Mátyás sokác dudazenéje jelezte a rövid banki karneválhangulat végét. A hagyományos öltözetbe és a maszkok mögé bújt, táncoló, csörgőkkel, kereplőkkel felszerelt mohácsi busók elindultak a budapesti hírverésre.