Timmermans nem ellenzi az atomenergiát, csak méregdrágának tartja az új atomerőműveket

Az atomenergia és a földgáz ugyan hasznos lehet a szén kiváltásában, de nem fenntartható, ráadásul pénzügyileg is egyre kevésbé éri meg belefektetni az Európai Bizottság európai zöld megállapodás végrehajtásáért felelős ügyvezető alelnöke szerint.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Frans Timmermans az mfor.hu interjújában egyebek mellett arról is beszélt, hogy a szénalapú gazdaságról történő átállás egyértelműen szükség lehet átmeneti energiaforrásokra, köztük az atomenergiára is. Az alelnök emellett hozzátette, hogy neki személyesen nincs baja az atomenergiával ameddig teljesülnek a klímacélok, sokkal inkább az aggasztja, hogy ezek felépítése borzasztóan sokba kerül.

Mi lesz a városokkal? És Budapesttel?

Timmermans jó ötletnek tartaná a polgármesterek globális szövetségének európai meghonosítását, ugyanis úgy véli, hogy a városok állnak a legnagyobb kihívások előtt (Közép-Kelet-Európában a levegő minősége jelent problémát, míg Dél-Európában a természeti katasztrófák és a hőség).

Az alelnök ezért a lapnak elárulta, hogy tervezi az európai városok koalíciójának létrehozását, aminek tagja lehet London és Osló is. Európai szintű összefogás jöhetne létre például a zéró kibocsátású tömegközlekedés megteremtésére.

Jelenleg a városok önállóan pályáznak elektromos buszok beszerzésére. De, mi lenne, ha növelnénk a volument, 2-300 helyett 5-6 ezer busz beszerzésére írva ki pályázatokat? – tette fel a kérdést. Ez az európai buszgyártóknak is nagy ösztönzést adna. Egy másik elképzelés a lakóházak szigetelése és energiaellátása mondjuk napelemekkel, amit az EIB-vel már egy ideje finanszírozunk. Ennek nagyon jó a megtérülése, ám gondot okoz az, hogy miképpen lehetne növelni a volumenét. A budapesti lakáshelyzetre való tekintettel, ez nagyon vonzó perspektíva lehetne. Az alelnök szerint a kormány egy európai mértékű nagykoalíció esetén biztosan hajlana az együttműködésre.

Az interjú tovább olvasható az mfor.hu oldalán. >>>

Véleményvezér

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo