Beütött a globális felmelegedés - komoly veszélybe került több kedvenc üdülőhely

A tél a karácsony és a hideg mellett a síszezon kezdetét is jelenti, amely egyben több ország életében nagyon komoly turisztikai időszakot is jelent. A globális felmelegedés és az egyre közeledő klímakatasztrófa azonban sok más terület mellett itt is egyre inkább feltűnik – bajban vannak ugyanis az alacsonyabb síterepek, hiszen egyszerűen kezd túl meleg lenni ahhoz, hogy elég hó essen.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A németországi Garmisch-Partenkirchen pálya 1936-ban még a téli olimpiai játékoknak adott otthont, ám idén januárban a helyiek már azzal a problémával szembesülnek, hogy olyan kevés természetes hó esett, hogy az már a tervezett síversenyeket is veszélyezteti. Az Alpokban végighúzódó tartományok mindegyikében kulcsfontosságú a turizmus, legyen szó akár Németországról, akár Ausztriáról. Azt, hogy a síterepek mekkora fontossággal bírnak, bizonyítja az is, hogy míg a teljes osztrák össztermékben 6 százalékot ad a turizmus, addig például Tirolban ennek háromszorosát, 18 százalékot. De hasonló a helyzet a svájci Graubündenben is, ahol olyan reszortok találhatóak, mint St. Moritz, Klosters és Davos.

A francia Auvergne-Rhone-Alpes régió, ahol például Courchevel és Val d’Isere, két kifejezetten népszerű síterep is található, 2018-ban 21 milliárd eurót költöttek el a turisták, ezzel a teljes francia GDP tizedét és 171 ezer munkahelyet generálva.

Ezek a jelentős bevételi források most komoly veszélyben vannak, a becslések szerint az osztrák turizmusnak 300 millió eurós veszteséget jelent majd évente a klímaváltozás, míg Franciaországban hetekkel később vehette csak kezdetét a síszezon a megszokottnál, a Grande Motte gleccser állapotára hivatkozva. A bécsi klímakutató-központ feje, Marc Olefs egyszerűen úgy fogalmazott, hogy:

Ha a károsanyag-kibocsátás a mostanihoz hasonló szinten marad, az évszázad végére végleg eltűnhet a hó az alacsonyabb pályákról.
Az egyre romló szituáció miatt a síterepek üzemeltetői a hóágyúkra támaszkodnak, ám ezek használata költséges és egyáltalán nem környezetbarát, ráadásul a hőmérséklet emelkedésével ezek üzemeltetése is egyre nehézkesebbé válik. A hóágyúkat eleve sem a klímaváltozás megoldására találták ki, hanem az időjárási extremitások kezelésére.

Véleményvezér

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo