Síelés cikkek
Síparadicsomok: a romániai Sinaia az osztrák Kitzbüheltől tanul
Így fejlesztenék a Prahova-völgyet. Fókuszban a síliftek és a mobil applikáció.
Az osztrákok nyerték a magyar telet
Ezen a télen sem lehetett megverni Ausztriát a magyar utazóknál.
Mennyire veszik komolyan Orbán Viktor kérését a magyarok?
Idén télen lehetőleg senki ne menjen külföldre síelni, javasolta nemrég a magyarságnak a miniszterelnök. Úgy tűnik, a téli sportok hazai szerelmesei egyelőre nem nagyon szívlelték meg az orbáni tanácsot, és nem mondták le a meglévő foglalásaikat, bár persze a pandémiás helyzet miatt alapból is kevesebben szerveztek eddig maguknak utat a határon túli síparadicsomokba. Melyeket amúgy közben szép csendben ki is véreztet a világjárvány.
Orbán Viktor: nehéz ősz és még nehezebb tél elé nézünk
A nyár "Több Balaton, kevesebb Adria" mottóját télen a "Több Kékes, kevesebb Alpok!" fogja váltani?
Beütött a globális felmelegedés - komoly veszélybe került több kedvenc üdülőhely
A tél a karácsony és a hideg mellett a síszezon kezdetét is jelenti, amely egyben több ország életében nagyon komoly turisztikai időszakot is jelent. A globális felmelegedés és az egyre közeledő klímakatasztrófa azonban sok más terület mellett itt is egyre inkább feltűnik – bajban vannak ugyanis az alacsonyabb síterepek, hiszen egyszerűen kezd túl meleg lenni ahhoz, hogy elég hó essen.
Tényleg luxus a síelés?
Február–március a síelés főszezonja – hazánkban több mint félmillióan űzik szívesen ezt a téli sportot. Vajon tényleg luxus a síelés? Mennyibe kerül egy családnak pár nap egy közeli sípályán? Ha már túl van a síelésen, Ön tudja, hogy mennyit költött?
Az autó is felkészült a síelésre?
Az elkövetkező időszakban sokan vágnak neki hosszabb-rövidebb autóutaknak, hogy síléceiket, snowboardjukat felkötve hódíthassák meg a legizgalmasabb, akár több ezer kilométerre lévő magashegyi lejtőket. Tomin István, a Hankook műszaki vevőszolgálatának vezetője néhány hasznos tanáccsal segíti a tudatos járműtulajdonosokat, hogy a havas utakon töltött idő valóban önfeledt és biztonságos lehessen, és se az odaút, se a visszaút ne legyen hosszabb a kelleténél.
Minden negyedik magyar még mindig biztosítás nélkül indul síelni
Év elején sokan választanak valamilyen téli sportolásra is alkalmas helyszínt, hogy ott pihenhessék ki az elmúlt esztendő fáradalmait. Habár egyre felelősebben indulnak útnak a síelés és a snowboardozás szerelmesei (tavalyhoz képest 10 százalékkal nőtt a szerződéskötések száma), az OVB Magyarország utasbiztosítási partnerének adatai alapján minden negyedik honfitársunk biztosítás nélkül csatolja fel a lécet.
Az időjárás kegyes a síelőkhöz, az árak már kevésbé
Hazánkban körülbelül félmillió az aktív síelők száma. Jellemzően gyermekes családok és fiatalok szeretik ezt a téli kikapcsolódást. Rövid körképben foglaljuk össze, milyen pénzügyi kihívásokat jelent egy–egy ilyen utazás, milyen pénzügyi döntéseket kell meghoznia a síelni vágyóknak. A gyerekek számára is fontos információ, hogy a téli utazás milyen költségekkel jár, milyen pénzügyi előkészületeket és tervezést igényel a családtól.
Ezekre figyeljünk téli sportok esetén
Télen kétségkívül az egyik legjobb dolog a hóesés. Nemcsak, hogy gyönyörű látványt nyújt a friss hóval fedett táj, de hógolyózhatunk, hóembert építhetünk a gyerekekkel, vagy akár élvezhetjük a téli sportokat is. Ám amennyire élvezetes a havas lejtőn való lesiklás, annyira veszélyes is lehet. Éppen ezért mindig készüljünk fel alaposan, még akkor is, ha csak szánkóznánk egyet a közeli dombon.
Százezer síbaleset minden évben
Elindult az idei síszezon. A mintegy félmillió hazai síelő elsősorban a környező külföldi síterepeket keresi fel, jellemzően autóval. A veszélyek ellenére csak az utazók fele köt biztosítást, pedig minden századik síelőt baleset ér a pályákon. Ez mintegy százezer síbalesetet és köztük körülbelül tízezer fejsérülést jelent évente.
Egy rossz mozdulat, és milliókba kerülhet a családi síelés
A két ünnep közötti időszak egyre nagyobb tömegek számára a síszezon kezdetét jelenti. Ám ilyenkor történik a legtöbb baleset is a havas pályákon. Ha a megelőzésben nem is, de az anyagi gondok enyhítésében sokat segíthet a megfelelően megválasztott utasbiztosítás – hívja fel a figyelmet közleményében a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).
Síelni, vagy snowboardozni veszélyesebb?
A tél kedvelt sportjai, a síelés és a snowboardozás egyaránt balesetveszélyes tevékenységnek számítanak. A legtöbb síbaleset elesésből adódik, de a pályán való ütközés sem ritka. Utánajártunk, melyik téli sport űzése közben nagyobb az esélye egy balesetnek, és melyek a leggyakoribb sérülések.