"Természetesen nem áll az, amit a sajtóban írnak, hogy én az amerikai nagyvállalatok réme vagyok. Csak azokkal a cégekkel foglalkozunk, amelyek megsértik a szabad verseny európai törvényeit. Feladatunk biztosítani, hogy az európai fogyasztók ne szenvedjenek kárt, hogy piacunkon megfelelő választék, elérhető árak és újítás legyen. Nem azt nézzük, honnan jön a szolgáltató, hanem azt, mit hoz. És a versennyel felelősség is jár: senki nem használhatja ki a túlnyomó fölényét a kisebbek rovására, amint azt a Google is tette.”
"A gazdaság forradalmi állapotban van, változnak a dolgok, mégpedig gyorsan. Nem csak új gazdaság alakul ki, hanem új társadalom is – ezért van szükség a személyes adatok fokozott védelmére csakúgy, mint az átláthatóságra az üzleti életben. Most a digitalizálás és az adatvédelem állnak munkánk középpontjában, hiszen ezen a területen formálódnak újdonságok, és a fejlődés igen gyors.
"Új kérdéseket vet fel a gyorsan terjedő mesterséges intelligencia is. Az Unió megbízásából szakemberek vizsgálják, hogyan lehet a versenyjogot érvényesíteni az AI területén.”
"Ami az Amazont illeti: jó dolog, ha egy nagy cég biztosítja a logisztikai keretet sok kisebbnek, hogy eladják áruikat. Ám az már nincs rendben, ha a nagy az eközben gyűjtött adatok alapján azt mondja: látom a trendeket, akkor ezentúl én értékesítem majd ezeket a cikkeket, de olcsóbban. Ez már ellentétes a szabad versennyel.”
"Kínai vállalkozás ellen még nem indult versenyjogi eljárás az Unióban, azok még csak igen korlátozottan vannak jelen Európában. Egyébként rájuk is ugyanaz vonatkozik, mint az amerikaiakra: aki Európában akar üzletet kötni, annak be kell tartania az európai szabályokat.”