Kémprogramot találtak a Chrome-áruházban

A különböző alkalmazásokhoz kapcsolódó áruházak (Google, Apple, Amazon) tulajdonosainak ugyanolyan napi küzdelem a kártékony programok elleni harc, mint a szoftvergyártó cégeknek. Kiberbűnözők olyan, hasznos szoftvernek álcázott rosszindulatú programokat írnak, amelyek bekerülnek az internetes áruházakba és ott pusztítanak mindaddig, amíg a kiberbiztonsági csapatok meg nem találják és törlik őket.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Jelen esetben a tettes egy „Desbloquear Conteúdo” (portugál: „A tartalom feloldása”) nevű bővítmény, amely valójában MitM (Man-in-the-Middle – közbeékelődéses támadás) támadásokat hajtott végre. Amikor egy felhasználó egy bank honlapjára látogatott, egy rosszindulatú script átirányította a forgalmat a kiberbűnözőkhöz tartozó proxy szerveren keresztül, amely lehetővé tette a bűnözőknek, hogy elemezzék és visszaéljenek a szerveren keresztül küldött adatokkal.

Alig tudjuk, milyen adatok futnak át a számítógépeinken
Az IT-felelősök a vállalat hálózati forgalmának 45 százalékát nem tudják azonosítani, nem tudják milyen alkalmazások futnak a rendszerben – írja a Sophos. Nem meglepő tehát, hogy a Botnet fertőzések Magyarországon rendkívül elterjedtek.
A bővítmény tartalmazott egy olyan scriptet, amely lehetővé tette, hogy a felhasználók bizonyos adatait „kicsomagolja”. Például, ha egy felhasználó meglátogatta a bank bejelentkező felületét, akkor a malware egy olyan képernyőt jelenített meg, amely pontosan ugyanúgy nézett ki, mint az adott banké. Az itt megosztott adatok – felhasználónév, jelszó, megerősítő kódok stb. – végül a kiberbűnözőkhöz kerültek.

A telepítés során a Chrome bővítmények számos olyan hozzáférési jogosultságot kérnek, amelyek sokszor közel korlátlan lehetőséget adnak a számítógépünkhöz. A legtöbb rosszindulatú programnak csupán egy engedélyre van szüksége: „Olvassa és változtassa meg az összes adatot a meglátogatott webhelyeken”.

A domain, amely a csaló C&C szerveren volt, ugyanazt az IP-címet használta, mint korábbi kártékony programok és ennek köszönhetően vonta magára a szakértők figyelmét. Miután a vizsgálatok megerősítették a kutatók gyanúját, jelezték a Google-nek a problémát, akik gyorsan el is távolították azt az áruházból.

Bemutatjuk a Piac & Profit Online Akadémia kurzusvezetőit!
Új szolgáltatással jelentkezik a Piac & Profit a hazai kkv-döntéshozók üzleti tudásának gyarapítása érdekében. Piac & Profit Online Akadémiát indítottunk a Piac & Profit Konferenciák legsikeresebb, legjobb előadói kurzusvezetői közreműködésével. Az online képzések egyre népszerűbbek, sokak számára elérhetőbbek. A konferenciákon felhalmozott tudásokat ajánljuk a kkv-döntéshozóknak és az adott szakma jövőjét előre megismerni akaróknak.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo