A Lakástakarék ügyfelek között korábban az volt a jellemző, hogy a többség nem új lakás vagy ház vásárlására költötte megtakarítását, hanem inkább a már meglévő otthonuk felújítására, korszerűsítésére. A legjellemzőbbeket kiemelve: víz, villany, gáz felújítására, burkolásra, nyílászáró-cserére, fürdőszobai és festési munkálatokra, előszobai és konyhabútor beépítésére, fűtéskorszerűsítésre, vagy akár klímaberendezésre, redőnyre, riasztó felszerelésére.
Bár töretlenül folytatódik az ingatlanpiaci láz, az árak az egekbe törtek, ma már új trend figyelhető meg a Lakástakarék megtakarítások felhasználásában. Dinamikusan növekszik ugyanis azok száma, akik közvetlenül lakásvásárlásra fordítják megtakarításukat. Míg az OTP Lakástakaréknál 2016-ban még csak a lejárt megtakarítások negyedét fordították lakásvásárlásra, addig az idei év eltelt hónapjaiban már a megtakarítások több mint harmadát forgatták be az LTP-sek lakásvásárlásba. Ugyanezen időszakban pedig megduplázódott a házépítésre fordított megtakarítások aránya.
Egyértelműen kijelenthető, hogy a lakás- és házfelújítás tavaly népszerűbb volt, mint idén. Ugyancsak megfigyelhető, hogy évről évre csökkentek a hitelkiváltásra fordított forintok: az idei adatok szerint 2016-hoz képest 18 százalékkal csökkent a hitelkiváltások aránya.
A lakástakarékok népszerűsége egyaránt köszönhető a szerződésenként évi maximum 72 ezer forintos állami támogatásnak, és annak, hogy több szerződés esetén az ugyanarra a lakásra felvehető összeg is megtöbbszörözhető. Ha ugyanis közeli hozzátartozók – férj, feleség, testvér, szülő, nagyszülő, gyermek, unoka – összefognak, akkor a szerződéseikre felvehető kölcsönösszegek egyszerre, ugyanarra a lakáscélra is felhasználhatóak. Ráadásul új- vagy használt lakás vásárlására és családi ház építésére, a Lakástakarékot CSOK-kal kombinálva akár kétféle állami támogatás is igénybe vehető, amellyel tovább növelhető az ingatlanra fordítható keret.