Zöld turizmus cikkek
Egyre hódít a közösségi kertészkedés
Míg régebben a kerteknek szokványos helyük volt, napjainkban váratlan helyeken is felbukkanhatnak és meglepő formákat is ölthetnek. A nagyvárosokban újra kezd divatossá válni a közösségi kertészkedés, egyre több használaton kívüli területen indul meg a növénytermesztés.
Borturizmus? Egészségünkre!
Kezd felnőni a magyarországi borturizmus, ez látható a szaporodó programkínálatból, fesztiválokból. A nyolcvanas években már népszerűnek számító desztinációk mellett, mint a Badacsony, vagy a Tokaj-Hegyaljai borvidék, már olyan újabb, eddig viszonylag háttérbe szorult tájegységek is egyre népszerűbbé válnak, mint a legendás Hajósi pincesor, Pannonhalma, vagy a Móri borvidék.
A 20 legszebb között a Balaton körüli biciklis út
Európa legszebb kerékpáros túraútvonalai közé választotta a Balaton körüli kerékpárutat egy nívós némnet kiadó. A müncheni székhelyű Bruckmann Verlag ( http://www.bruckmann.de/), amely a Duna menti biciklis útról már több könyvet is kiadott, 2012. július végén jelentette meg újabb kerékpáros könyvét „Die schönsten Radtouren in Europa" címmel. A színes fotókkal illusztrált, 168 oldalas kötet Európa 20 legszebb kerékpáros útját mutatja be, egy-egy túrát 6-8 oldalban leírva.
Nyaraljunk zölden!
Az öko vagy zöld mostanában hívószó a marketingben. Az utazásokat sem kerülte el ez a trend. Mielőtt azonban azt gondolnánk, hogy mindez csak szemfényvesztés, nézzük meg, hogyan lehet környezettudatosan nyaralni!
Önkéntes turistaadóval a klímaváltozás ellen
100 millió dollárt remél a turistaadóból az emelkedő tengerszint által talán leginkább fenyegetett miniállam, a Maldív-szigetek, melyet 1192 apró, alacsonyan fekvő sziget alkot az Indiai-óceánon. A turisták önkéntesen(!) fizethetik be az adót, ha ellátogatnak az ország 100 luxus-nyaralóparadicsomának egyikébe.
Megalakulhat a Mura-Dráva-Duna bioszféra-rezervátum
Létrejöhet a Mura-Dráva-Duna határon átnyúló magyar-horvát bioszféra-rezervátum, az UNESCO Man and Biosphere (MAB) programjának nemzetközi koordinációs tanácsa ugyanis mai ülésén elfogadta a jelölést. Magyarország 2009-ben, Horvátország pedig 2010-ben kérte a terület rezervátummá nyilvánítást. A mostani döntéssel a program hivatalosan is zöld utat kapott.