Vállalkozások cikkek
Az első év a legbrutálisabb a vállalkozások életében, ha azt túlélik, nagyobb eséllyel működhetnek tovább
A vállalkozások életében az elmúlt évtized kiemelkedően tele volt kihívásokkal.
A vállalkozások 80 százaléka megy csődbe az alapító halála után
Tabuk miatt fuccsol be a családi vállalkozások utódlása.
Kockázatok mellett optimisták a cégek
A vállalkozók bár érzik a gazdasági helyzetben fellépő kockázatokat, saját üzleti kilátásaikat illetően már nem olyan borús kép.
Lánctartozások, hitelmoratórium - hogyan élték túl a cégek az elmúlt hónapokat?
A cégek közötti lánctartozását, a külső finanszírozási források igénybevételét és a hitelhez jutás feltételeit vizsgálta friss elemzésében az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet. Cikksorozatunk második részében ezt mutatjuk be.
Visszaeső beruházások és vállalkozások – mit okozott eddig a járvány a magyar cégvilágban?
Alig 1 százalékkal több vállalkozást regisztráltak az országban az év első felében tavalyi év ugyanezen időszakához viszonyítva. Nem meglepetés, hogy a vállalatok csaknem negyede a fővárosban működött, minthogy az sem, hogy ugyancsak itt a legnagyobb a beruházások értéke. A koronavírus-járvány azonban itt is megmutatkozott.
Cégek, amelyek megúszták a vírust
Voltak iparágak, amelyeket a koronavírus-járvány nem érintett közvetlenül, ám ezek is szembesültek kihívásokkal. Bár a megváltozott helyzettöbbek számára kínál új lehetőségeket, ezeket nem mindenki tudja kihasználni. A Piac & Profit azok között tallózott, akik úgy tűnik, nyertesei a válságnak.
Jövőre a vállalkozásoknak is kötelező a cégkapu
Kizárólag cégkapun keresztül intézhetik elektronikusan adóügyeiket a NAV-nál jövőre a vállalkozások. Az egyéni vállalkozóknál nem lesz változás, ők továbbra is az ügyfélkaput, új nevén a Központi Ügyfél-regisztrációs Nyilvántartáshoz kapcsolódó (KÜNY, köznyelven ügyfélkapus) tárhelyet használhatják.
Az egész országban "hiánycikk" a munkaerő
A magyar munkáltatók egyötöde venne fel új dolgozót még ebben az évben, 4%-uk tervez leépítést és 76%-uk nem szándékozik változtatni a meglévő munkaerő-helyzeten – a ManpowerGroup Munkaerő-piaci Mutató kutatása szerint.
Kevesebb lesz az akadály az uniós piacon
Az Európai Bizottság új társasági jogi szabályokkal kívánja elősegíteni a vállalkozások összeolvadását, szétválását és belső piacon belüli mozgását. Az új szabályokba beépített biztosítékok egyúttal a munkavállalók jogainak megfelelő védelmét és azt is garantálják, hogy a módosításokat ne lehessen kihasználni adócsalás vagy adóelkerülés céljára.
A közepes, családi cégek a listavezetők
Túlnyomórészt családi tulajdonban lévő, közepes méretű vállalatok állnak vezető helyen a Corporate Excellence Award világlistáján. A svájci szakemberek átfogó értékelésének tapasztalatai szerint a hosszú távon eredményes cégek a legsikeresebbek – a tőzsdén is.
Rekordszinten a gazdasági bizonytalanság
A PwC legújabb Global Economy Watch kiadványa szerint a jelenlegi politikai és gazdasági környezetben évtizedek óta nem látott szintre emelkedett a bizonytalanság.
Ötszázkilencven kkv 14,5 milliárd forintot nyert el
A pénzt a versenyképességük erősítésére, beruházások végrehajtására, illetve kutatásfejlesztésre, fordíthatják, a fejlesztéseik összértéke eléri a 28,5 milliárd forintot