A világjárvány idején rekordszámú amerikai lett vállalkozó kénytelen-kelletlen. Az adatok alapján a 2013-ban született mezőgazdasági és erdészeti vállalkozások voltak a legrugalmasabbak az elmúlt évtizedben. 2023-ban még több mint a fele működött. Ezzel szemben a bányászati, olaj- és gázipari cégeknek csak egynegyede maradt fenn ugyanebben az időszakban.
Mindkét iparág arról nevezetes, hogy ezekben a legmagasabbak az állami támogatások. A becslések szerint a szövetségi mezőgazdasági támogatás évi 30 milliárd dollárra tehető, amely öt fő növényt támogat jelentős mértékben: kukoricát, szóját, búzát, gyapotot és rizst.
Eközben az amerikai energiaszektor évente mintegy 20 milliárd dollárt kap, ennek 80 százaléka az olajra és a gázra megy.
A tulajdonosi szerkezet és a vállalkozások méreteinek különbségei is jelentős tényezők a túlélésben. Az egyesült államokbeli gazdaságok 97 százaléka még mindig családi tulajdonban van, és 88 százalékuk „kis gazdaság”, amely kevesebb tőkebefektetést igényelhet, mint egy olaj- és gázipari vállalkozás.
Fontos tendencia, hogy az első év bizonyult a legbrutálisabbnak a 2013-ban alapított összes vállalkozás számára, 20 százalékuk néhány hónapot követően nem tudta folytatni. Az idő előrehaladtával a túlélési esélyek javulnak.
Végül az amerikai Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) megállapította, hogy a 2013-ban bejegyzett magánvállalkozások valamivel több mint egyharmada (34,7 százalék) 2023-ban még működött.