Rasszizmus cikkek
Gyorsabban kerül le az online platformokról a gyűlöletbeszéd
Az eredmények tanúsága szerint jelenleg az informatikai vállalatok és online platformok a megjelölt tartalmak 89%-át 24 órán belül kiértékelik, és a bejelentők által jogellenes gyűlöletbeszédnek tekintett tartalmak 72%-át eltávolítják webhelyeikről.
Előítéleteinket hordozza a mesterséges intelligencia
Több nagy amerikai egyetemen kutatják, hogyan alakul ki a mind jobban terjedő mesterséges intelligencia, és milyen hátulütői vannak. Kiderült, hogy a gépek ugyanúgy hordozzák előítéleteinket, negatív sztereotípiáinkat, mint mi magunk.
Szegény szlovák romák: se munka, se tanulás
Várható volt, hogy Magyarországhoz hasonlóan Szlovákiában is bekövetkezik a robbanás a többség és az ország legnagyobb szociális problémáját alkotó roma kisebbség viszonyában. Már csak azért is, mert a romák aránya és körükben a mélyszegénység mértéke még a déli szomszédunknál tapasztaltnál is magasabb - írja az Új Szó című szlovákiai magyar napilap kedden.
Az interneten erősödik a szélsőjobb
Az internet segítségével minden korábbinál eredményesebben terjeszthetik az eszméiket és gyűjthetnek híveket a szélsőséges csoportok. A Simon Wiesenthal Center zsidó emberi jogi szervezet jelentése szerint a gyűlöletkeltő, rasszista online közösségek száma huszonöt százalékkal nőt az előző évben.
Átalakítja a történelmet Hajdúhadház?
Jeffrey Levine, az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövet-helyettese az 1954-es amerikai Brown ügyhöz hasonlítva, történelmi mérföldkőnek ítélte meg a november közepén megszületett Legfelsőbb Bírósági döntést, mely először mondta ki a roma gyerekek diszkriminációjának tényét. A diplomata szerint azonban hosszú évek alatt lehet csak felszámolni az iskolai szegregációt.
Nyíltabban zsidózik és cigányozik a magyar
A Magyar Antirasszista Alapítvány (MARA) alapításának évétől, 2008-tól kezdve minden esztendőben Látlelet címmel áttekintést készíttet a rasszizmus hazai helyzetéről. A Political Capital által készített tanulmány szerint az utóbbi két év eseményei a hazai antiszemita és rasszista közbeszédben minőségi változást eredményeztek. Az előítéletek megjelenését korábban visszafogó gátak szakadtak át a hazai nyilvánosságban, és ezzel összefüggésben növekedett az előítéletes közbeszéd és a szélsőségesek potenciális társadalmi bázisa.