Lakossági hitelek cikkek
Már a Holdról is látszik: dőlnek a rekordok a lakossági hiteleknél
Több lakossági hitelterméknél is kihelyezési rekordot hozott 2024.
Most fog megnyúlni a banki adósok fekete listája
Az idén arányaiban biztos nőni fog a rossz adósok köre.
Rákaptak az online személyi hitelre a magyarok
Egyre többen vannak és egyre nagyobb összeget igényelnek a személyi kölcsönre szerződők. Az éppen egy éve a magyar piacon megjelent online személyi kölcsön is a várakozások felett teljesít, olyannyira, hogy még a korábban a személyi kölcsönök esetében tapasztalt nyári uborkaszezon miatti visszaesés is elmaradt.
Emelkedő pályán a személyi kölcsönök
Folyamatosan bővül a személyi kölcsönök piaca: a hivatalos adatok szerint idén áprilisban 22,4 milliárd forintra rúgott az új személyi kölcsönök összege, ami éves összevetésben 36 százalékos növekedést jelent.
Kevésbé tartunk a hitelektől, mint korábban
2016-ra 2015-höz képest nőtt a személyi kölcsön hitelszerződések száma, mutatva, hogy a lakosság körében jelentősen elfogadottabbá vált a külső anyagi segítség igénybevétele, mint korábban. A Cofidis Hitel Monitor országos reprezentatív kutatás szerint további változás az is, hogy többen igényeltek áruhitelt és személyi kölcsönt, mint lakáshitelt. A legelfogadottabb hitelcélok közé az ingatlanvásárlás és -felújítás, valamint a gépkocsivásárlás tartoznak. Jelenleg minden negyedik felnőtt törleszt banki vagy pénzintézeti kölcsönt.
Holnaptól már az új szabályok szerint kell eljárnia a bankoknak
Megérkezett az MNB pénzügyi szervezetek lakossági termékfelügyeleti tevékenységét szabályozó ajánlása, amelynek alkalmazását a jegybank január harmadikától várja el az érintett piaci szereplőktől.
Több pénzt szeretnének a magyarok
A magyar lakosság pénzköltési szokásait leginkább a hitelek befolyásolják, és 65 százalékunk elégedetlen aktuális anyagi helyzetével. Spórolni és extrákra költeni leginkább azok tudnak, akik nettó 250 ezer forint felett keresnek. E tekintetben az X generáció a legszerencsésebb. Négy emberből háromnak a jelenlegi fizetésének 50 százalékos emelkedése oldaná csak meg pénzügyi problémáját.
Pénz karácsonyra? Csak ésszel!
Az áruhitelekkel pedig óvatosan kell bánni, mert jóval drágábbak lehetnek a személyi kölcsönöknél - mutat rá a karácsonyi vásárlási szezon indulása apropóján készített összeállításában a BankRáció.hu.
Áruhitel vagy személyi hitel? Százezerbe kerülhet a rossz döntés
Míg a csökkenő kamatkörnyezet a személyi hitelek kamatait jelentősen, 10 százalék körüli szintre mérsékelte, az egyik konkurens hitelkonstrukció, az áruhitelek kamataira nem volt ekkora hatással. Egy 800 ezer forint összértékű vásárlás esetén a legolcsóbb személyi hitellel akár 300 ezer forinttal alacsonyabb lehet a teljes visszafizetendő összeg, mintha ugyanezt drága áruhitelekből finanszírozza a vásárló - derül ki a BankRáció.hu közleményéből.
Ha nem figyelünk, sokba kerülhet a karácsony
A kis összegű „karácsonyi” fogyasztási hiteleknél a hitelkamatokon és díjakon túl a kötelezően kapcsolódó pénzügyi termékek, kiegészítő szolgáltatások és a késedelmes fizetés is jelentős többletköltséggel járhatnak – hívta fel figyelmet a Magyar Nemzeti Bank.
Már a stagnálás is eredmény
A Magyar Bankszövetség elnöke lehetőséget lát arra, hogy 2016-ban a lakossági hitelállomány növekedjék, ugyanakkor a vállalati hitelezésnél már azt is eredménynek tartaná, ha az az idei szinten maradna a jegybank ösztönzőcsomagja, az NHP kivezetése után.
MNB: legyünk észnél a hitelekkel
Nem csökken a fogyasztási hitelekhez kötődő ügyfélpanaszok száma, sokan változatlanul nem látják át, hogy egy 0 százalékos kamatú fogyasztási hitelnek is lehetnek költségei, így az MNB decemberben kommunikációs kampányt indít az év végi körültekintő eladósodás támogatására.
Ilyen kevés tartozásunk rég volt
11 éve nem volt olyan alacsony szinten a magyar lakosság eladósodottsága, mint most, a magyar hitelállomány 29 százalékkal marad el a régiós átlagtól – derül ki a Bankmonitor.hu elemzéséből. Az alacsony számok oka, hogy a devizahitel-sokk továbbra is érezteti még a hatását a lakossági hitelezésben, miatta ugyanis a lakosság inkább megtakarít, mintsem, hogy hitelt vegyen fel. Nagy változás rövidtávon aligha várható, ám középtávon már lehet számítani a hitelezés lassú bővülésére. A túlzott eladósodás ma és a közeljövőben azonban nem reális veszély, hiszen az állami szabályozás is gyökeresen megváltozott az elmúlt években, a fair bankrendszer keretében bevezetett jövedelemarányos törlesztőrészlet, valamint a hitelfedezeti mutató minden bizonnyal gátat szab majd az átgondolatlan hitelfelvételnek.