Gyógyfürdő cikkek
Magyarok kezdtek gigaberuházásba Hévízen, az ország legnagyobb exkluzív spaszállodája épül
Nívós turisztikai beruházás Hévízen: 2025. tavaszán nyit meg Magyarország legnagyobb prémium spaszállodája, a Le Primore Hotel & SPA.
Nem akármilyen strandot adtak át
Három hektáros területen megnyílt a Bábolna Strand- és Termálfürdő, amelyben három termálmedence, élmény-, gyermekmedence és szauna kínál kikapcsolódási lehetőséget nyáron közel ezer, télen pedig 340 látogatónak.
Rudas - Feltöltődés kulináris különlegességekkel és termálvizes wellnesszel
Az Erzsébet híd budai hídfőjénél, a Gellért-hegy lábánál található a közel 500 éves világhírű Rudas Gyógyfürdő, amely a közeli források gyógyvizét felhasználva a megtisztulást, feltöltődést segíti. A gyógyfürdő legújabb szárnyában a legmodernebb technikával, európai színvonalú, ugyanakkor a hely hagyományait maximálisan tiszteletben tartó fürdőélmény mellett Aqua bárral, valamint a tetőn egy páratlan kilátást biztosító panoráma medencével és az emeleten a Rudas Bistro nemzetközi-magyar fúziós konyhával várja a vendégeket. Mártózz meg az 1500 méter mélyről eredő Juventus termálvízben, és utána élvezd a kiváló ételeket, megfűszerezve az világviszonylatban is egyedülálló dunai panorámával.
A fürdők is akarják az éttermek kedvezményét
A magyar fürdők nemzetközi versenyképességéhez elengedhetetlen a fürdőszolgáltatások áfájának csökkentése a jelenlegi 27 százalékról 18 százalékra a jövő évtől; az áfakulcs mérséklését a Magyar Fürdőszövetség - tagsága teljes támogatásával - kezdeményezte a kormánynál - mondta Czeglédi Gyula, a szövetség ügyvezető elnöke sajtótájékoztatón.
Két hónapjuk van a SZÉP-kártyásoknak elkölteni a megmaradt összeget
Még két hónapjuk van a SZÉP-kártyák tulajdonosainak a 2015. évi feltöltésekből maradt összegek elköltésére - hívta fel a figyelmet a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) az MTI-nek küldött közleményében.
Ki kellene emelni a magyar fürdőket a tömegből
A Budapestre érkező látogatók alig harmada tudja, hogy fővárosunk egy híres fürdőváros, és csupán 10 százaléka látogatott Magyarországra kifejezetten miattuk. A külföldi vendégek többsége elsősorban az építészeti értékek miatt váltott jegyet egy-egy fürdőbe, nem pedig a gyógyászati szolgáltatások miatt.
Lehangoló eredményt produkált a SZÉP kártya a fürdőkben
A Fürdőszövetség 37 fürdő körében végzett felmérése alapján a SZÉP kártya lehangoló eredményt produkált 2012-ben a hazai fürdőkben. Összességében a vizsgált 37 fürdőben az Üdülési Csekk és SZÉP kártya együttes forgalma az 1,63 milliárd Forintot érte el, mely 2011-hez képest 18%-os, míg 2010-hez képest közel 40%-os visszaesés.
Milliárdos fejlesztés Zalakaroson
Több mint egymilliárd forint értékű beruházás valósul meg 500 millió forintos pályázati forrás segítségével Zalakaroson, ahol termáltavat hoznak létre és gyerekeknek fedett élményfürdőt alakítanak ki a gyógyfürdőhöz kapcsolódóan.
Jól ment a fürdővárosoknak az év végén
2011-hez képest átlagosan 25 százalékkal több időt töltöttünk távol az otthontól, pihenéssel a tavalyi év utolsó napjaiban. A karácsonyi és szilveszteri időszakban egyértelműen a fürdővárosok a legnépszerűbbek, a TOP 10-es listát 2012-ben is Hajdúszoboszló vezette.
Megmenthető a magyar fürdőszektor?
Magyarországon több mint 300 fürdő üzemel, azonban ezeknek kevesebb mint 10 százaléka működik nyereségesen. A szektor összességében évente több tízmilliárd forintnyi hiányt termel. Pedig a veszteséges fürdők egy részét akár már 2-3 év alatt nyereségessé lehetne tenni. A megoldást a műszaki innováció és a technológiai fejlesztések, valamint a létesítmények térségi turisztikai stratégiába illeszkedő, menedzserszemléletű üzemeltetése együtt biztosíthatják.
Lehetőségek Nyíregyházán
A 120 ezer lakosú szabolcs-szatmári-beregi megyeszékhely sóstógyógyfürdői városrészében három fürdő kapta meg a gyógyintézmény címet. Budapesten kívül egyetlen magyar városnak nincs annyi gyógyfürdője, ezért a település nagy reményeket táplál a jövőt illetően.
Esélyt kap a gyógyturizmus
Az unió 2013-tól liberalizálja a tagországok egészségügyi szolgáltatásait, vagyis a páciensek bármely uniós országban ugyanakkora térítésre tarthatnak majd igényt, amennyit az otthoni egészségbiztosítójuk fizetne az adott kezelésre. A direktívából Magyarország is nyerhet: forgalomnövekedés várható azoknak az ambuláns szolgáltatásoknak a piacán, ahol olcsó és egyéb turisztikai szolgáltatásokkal összekapcsolhatót adunk.
A csúszdákon túl
Azon talán már túl van az ország, hogy mindenhol, ahol vizet találnak, ott medencét, csúszdát építenek a „helyi erők", majd nem értik, miért megy tönkre a vállalkozásuk. Merthogy hozzánk is csak akkor jönnek a biztosítók által küldött betegek, ha az adott településen, fürdőhelyen bizonyítékokon alapuló gyógyítás fogadja az érkezőket.
Sípályát építenek a gyógyfürdő mellé
A tervek szerint december tizenötödikére elkészül az a sípálya, amelyet a gyógyvízéről és gyógyfürdőjéről is híres Tusnádfürdön álmodtak meg.