A kiemelt balatoni üdülőkörzethez tartozó zalai települések és az itt működő vállalkozások 2,6 milliárd forint támogatást nyertek a napokban a Nyugat-dunántúli Regionális Operatív Program pályázati keretéből. Az összeg azért is ilyen jelentős, mert Budapest után leginkább Zala megyében számít húzóágazatnak a turizmus, a Balatonnak és a gyógyvizeknek köszönhetően – mondta el az MTI tudósítása szerint Zala Megyei Közgyűlés elnöke Manninger Jenő.
Zalakaros két pályázatával 500 millió forint támogatást nyert, ebből az önkormányzat 280 millió forintot használhat fel egy termáltó létesítésére, a gyógyfürdő pedig a szabadtéri "gyermekvilág" folytatásaként fedett élményfürdőt alakít ki a kicsiknek 220 millió forintos támogatással.
A termáltó és ökopart elnevezésű projekt szervesen kapcsolódik a gyógyfürdőhöz és a közeli természetvédelmi területhez, s az elfolyó termálvíz hasznosítását és a vendégek kikapcsolódási lehetőségét egyaránt szolgálja. Egyfajta alternatív városközpont is kialakul az 1,3 hektáros, eddig kihasználatlan területen létesülő tó partján, ahol látogatóközpont, a tó stégeire, szigetére települő vendéglátóegységek, mesepark és vízi attrakciók kínálnak kikapcsolódási lehetőséget – jelezte Novák Ferenc polgármester.
Az összesen 387 millió forintból megvalósuló beruházásnál a 280 milliós támogatáson felül az önrészt az önkormányzat biztosítja. A tervek szerint júliusban indulnak a munkálatok, amelyek a következő szezonkezdetre fejeződnek be.
Több mint félmillió vendég
Tavaly sikerült megállítani a vendégszám éveken át tartó csökkenését, így a múlt évben közel 514 ezer látogatót fogadott a fürdő Burján Richárd, a Gránit Gyógyfürdő Zrt. vezérigazgatója és egyben a Zalakarosi Turisztikai Egyesület elnökének a tájékoztatása szerint. A város szálláshelyein eltöltött vendégéjszakák száma meghaladta a félmilliót, az ide érkezők több mint 70 százaléka belföldi vendég volt.
A gyógyfürdőben az eddig kevésbé kihasznált úszómedence átalakításával hozzák létre a fedett gyermekrészleget, ahol két szinten vízi attrakciók, családi és gyermek szaunák, játszóházak várják a 14 év alattiakat.
Az 500 millió forintos beruházás munkálatai márciusban kezdődnek és várhatóan augusztusban fejeződnek be.