Bnp paribas cikkek
Kevésbé félünk a munkahelyünk elvesztésétől
Az elmúlt évben érzékelhetően bizakodóbbá váltak a hazai munkavállalók egy esetleges munkanélküliség időtartamát illetően.
Mennyire tartanak a magyar munkavállalók a mesterséges intelligenciától?
A hazai munkavállalók általánosságban úgy vélik, hogy a munkaerőpiaci körülmények akár már egy-két éven belül is jelentősen átalakulhatnak.
Jobban nyomasztja a magyarokat a munkahelyük elvesztése, mint egy évvel ezelőtt
Előző évhez képest minimálisan ugyan, de kissé visszaesett a magyar munkavállalók optimista percepciója az aktuális munkahelyük fennmaradásával kapcsolatban.
Egyre jobban aggódnak állásaik miatt a magyar munkavállalók és anyagi tartalékaik is csökkentek
A tavalyi év végéhez képest jobban aggódnak a munkahelyükért a magyar munkavállalók.
Jelentősen visszaesett az állásvesztéstől rettegő magyarok aránya
A magyar munkavállalók bizalmi attitűdje 2023-ban kiegyensúlyozott és stabil volt, idén akár már javuló tendenciára is számíthatunk.
Sok családnak egy hónapra elég tartaléka van
Enyhén csökkent az általános bizalom azzal kapcsolatban, hogy egy esetleges állásvesztés esetén az érintettek mennyire könnyen találnának a képzettségüknek megfelelő új pozíciót.
Már érzik a munkavállalók, hogy a cégek egyik legfontosabb szempontja a munkaerő megtartása lett
BNP Paribas Cardif: a magyar munkavállalók stabilabbnak érzik a munkahelyi pozíciójukat, mint egy éve.
Hogyan érzik magukat a magyar munkavállalók?
Stabilizálódni látszik a munkavállalók saját munkaerőpiaci helyzetükkel kapcsolatos megítélése.
Van, amitől már nem igazán félnek a magyarok
Év végére enyhén javult a munkavállalók saját munkaerőpiaci helyzetükkel kapcsolatos hangulata.
Aggódnak a magyar munkavállalók - drasztikusan visszaesett az optimizmus
A magyar dolgozók 40 százalék valamilyen módon tart attól, hogy egy éven belül elveszíti az állását.
Megnőtt Magyarországon az állásukat féltők száma
Az orosz-ukrán konfliktus, valamint a járványintézkedések által okozott negatív gazdasági következmények és az ezzel járó bizonytalanság már a munkaerőpiacon is érezteti hatását. A munkavállalók már több mint egyharmada (36 százalék) kezdett el aggódni amiatt, hogy egy éven belül esetleg elveszítheti az állását, ami 8 százalékpontos emelkedést jelent az előző negyedévhez képest.
Kitört az optimizmus a magyar munkavállalók körében
A két évvel ezelőtti kora tavaszi időszak mélypontjához képest egy fokozatosan erősödő optimizmusról árulkodik, hogy a munkavállalók közel háromnegyede (72 százalék) már egyáltalán nem aggódik amiatt, hogy egy éven belül elveszítheti az állását, emellett továbbra is rekordmagas pontszámon (63 pont) áll körükben az új elhelyezkedés esélyével kapcsolatos kilátás. A megkérdezettek közel negyede (24 százalék) egyébként már vagy rendelkezik, vagy a jövőben hajlandó lenne olyan típusú biztosítási konstrukció megkötésére, amely munkanélküliség esetén anyagilag is kisegítené, derül ki a hitelfedezeti biztosítások terén piacvezető BNP Paribas Cardif Biztosító és a Medián legfrissebb közös kutatásából.
Kitört az optimizmus a magyar munkavállalók körében
Rekordmagas pontszámot ért el az esetleges új elhelyezkedés esélyével kapcsolatos percepció a hazai munkavállalók körében, emellett már nemcsak a tavaly őszi, de még a válságot megelőző időszakhoz képest is optimistábban tekintenek a jelenlegi állásuk, illetve munkahelyük stabilitására. A derűlátást némileg árnyalja, hogy érzékelhetően megnőtt azok aránya, akik ugyanannyi pénzért akár többet is dolgoznának.
Leépítések, megszorítások: drámaian hatott a járvány a magyar munkavállalókra
A magyar foglalkoztatottak egyharmadát közvetlenül is érintette munkahelyi leépítés, illetve egyéb megszorítás a járvány első három hulláma során.
Felmérték, hogyan érzik magukat a magyar munkavállalók
Továbbra is optimisták a magyar munkavállalók az újbóli elhelyezkedés esélyének és jelenlegi munkahelyük stabilitásának megítélésében; a megkérdezettek 79 százaléka minimum öt évre biztosnak látja a pozícióját a munkahelyén, 81 százalék véli úgy, hogy a cég, amelynél dolgozik öt év múlva is működni fog.