Történelmi választás Magyarországon, vége az Orbán-Gyurcsány korszaknak

A magyar választók a rendszerváltás óta lényegében az MSZP, majd utódszervezetei és a Fidesz közül választhattak. Sokan úgy mondták, hogy a rossz és a rosszabb között. A jövőben az Orbán-Gyurcsány rendszer és egy új generáció között lehet választani.

1990 óta kialakult egy fosztogató-osztogató rendszer. A világcsúcs nagyságú áfa segítségével a magyar kormányok úsznak az adófizetői pénzben, amiből aztán osztogatnak, jellemzően a választások előtt és fosztogatnak a két választás között. A bajt az okozza, hogy ez a rengeteg adófizetői pénz sem elegendő, mert a lenyúlt vállalatokat rosszul vezetik, a hatalmas holdudvarok kapzsisága pedig mértéktelen. A modell igazából hosszútávon működésképtelen, ezért az innovatív magyar munkavállalók egyszerűen külföldre mentek. Ennek a rendszernek most befellegzett. Magyar Péternek a reméltnél is tágabb tere támadt. Most már nemcsak Orbán-Gyurcsány között lehet választani, hanem született egy harmadik erő. Nem lehet majd gyurcsányozni és a kis ellenzéki pártoknak sem muszáj szétforgácsolódni Gyurcsány uszályán, mert az ő szervezete is immár csak egy törpe párt lett, a többi között. Magyar Péter jól látja, hogy a mostani rendszert csak tégláról-téglára lehet lebontani. Rengeteg pénze van az elitnek és hatalmas, agresszív holdudvar, amely hozzászokott az elmúlt 30 évben a következmények nélküli lopáshoz. Ahogy mondják cinikusan egymás közt, Magyarországon a politika nem más, mint nagy haszon, kis kockázat.

Gyurcsány Ferenc a választásokat követően úgy fogalmazott, picike, új fejezet kezdődött Magyarország történetében. Hogy mit ért ez alatt nem fejtette ki, helyette az önkormányzatokban elért sikereikről beszélt és csak megemlítette, hogy csalódtak az uniós választási eredményeikben. Gyurcsány Ferenc láthatóan nem értette meg, hogy ezúttal többről van szó, mint egy átmeneti kudarcról, ahogy Török Gábor politológus hangsúlyozta, csak egyetlen szereplő lehet maradéktalanul elégedett - a Tisza Párt. Az a szervezet, amely egyértelműen letette a voksát az Orbán-Gyurcsány rendszer lebontása mellett. Gyurcsány nem vette észre, vagy nem akarta észre venni, hogy 5 éve pártja egyedül kétszer annyi mandátumot szerzett az uniós választáson, mint most két másik szervezettel pártszövetségben. A Fidesz is veszített két mandátumot ugyanúgy, ahogy a Gyurcsány vezette Demokratikus Koalíció (DK), vagyis, ha elfogadjuk, Orbán Viktor gondolatát, miszerint csak akkor lesz béke, ha nagyobb felhatalmazást kap a Fidesz, akkor ez nem történt meg. Félig ironikusan szólva a háború folytatódik és Brüsszel elfoglalása sem sikerült. A Fidesz két mandátumvesztése erős figyelmeztető jel, hiszen ennyi pénzt még kampányba talán soha nem öltek, mint most és ennyi agresszív demagógiát sem. A Budapesten elért 30 százalék alatti Fidesz eredmény pedig tragikus a szempontjukból, az utóbbi évtizedek mélypontja. Karácsony Gergely trükkös megbuktatása sem sikerült, vagyis összességében ez volt az Orbán-Gyurcsány korszak fekete napja.

Véleményvezér

Hadházy Ákos egy méregdrágán épült csodára bukkant

Hadházy Ákos egy méregdrágán épült csodára bukkant  

A Piliscsaba szélén, 18 milliárd forintból épült ingatlan az Országos Széchényi Könyvtár levéltára archívumának fog helyet adni.
Történelmi meglepetés, a havi nettó bérek tekintetében élre kerültek a lengyelek

Történelmi meglepetés, a havi nettó bérek tekintetében élre kerültek a lengyelek 

Nem jól mennek a dolgok Magyarországon.
Titkosak a kormány és a plakátcégek szerződései

Titkosak a kormány és a plakátcégek szerződései 

A közpénzek felhasználásának átláthatósága alapvető közérdek lenne.
Bécs újra fityiszt mutatott Lázár Jánosnak

Bécs újra fityiszt mutatott Lázár Jánosnak 

Egyedül a bécsi környezetet éri némi kritika.
Suttyomban emelgeti az árait a Meki

Suttyomban emelgeti az árait a Meki 

Csendben kúsznak felfelé az árak.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo