A bécsi szállodai szobák foglaltsága az első negyedévben 12,6 százalékkal volt kisebb az egy évvel korábbi szintnél. A visszaeséshez jelentősen hozzájárult a bécsi repülőtér érkezési forgalmának a tavalyi év azonos időszakához viszonyított 14,8 százalékos csökkenése. Spanyolországból, az Egyesült Államokból és Olaszországból jóval kevesebben látogattak az osztrák fővárosba, ám még így is Bécs szállodapiaca szenvedte el a legkisebb visszaesést a régióban.
Pozsonyban, Budapesten és Prágában a szobák foglaltsága 2009 első negyedévében több mint 20 százalékkal esett vissza 2008 első negyedévéhez képest (Pozsony -25,8%, Budapest -24,1% és Prága -22,9%). A pozsonyi reptér utasforgalma 30 százalékkal csökkent 2009 első három hónapjában, a prágai hotelek pedig az Egyesült Királyságból és az Egyesült Államokból magáncélból érkező vendégek jelentős elmaradásáról számoltak be. Hasonlóképp, az átlagos napi szobaár mindhárom közép-európai fővárosban csökkent 2009 elején.
„A szállodák kevesebb látogatót tudnak elérni, akik mindemellett - akár üzleti, akár magáncélból utaznak - egyre ár-érzékenyebbek. A kínálat ezekben a városokban tovább nő, így a szobaárak csökkenése nem meglepő." - világított rá Martin Thom, a CBRE Hotels közép-kelet-európai társigazgatója. A legjelentősebb szobaár-csökkenés 2009 első negyedévében Varsóban (-21,6%) és Bukarestben (-23,6%) volt tapasztalható. Mindkét városban a nemzeti valuták nagyot gyengültek a dollárhoz és az euróhoz viszonyítva. A legnagyobb foglaltság-visszaesést a régióban Bukarest szenvedte el: 2008 első negyedévéhez képest 26,4 százalékkal kevesebben foglaltak hotelszobát a román fővárosban.