Kiss Péter foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter előadásában az élethosszig tartó tanulás elősegítése kiváló példájának nevezte a KPMG és a Műegyetem együttműködését. Hangsúlyozta, a kormány most induló, a humán erőforrás fejlesztését támogató cselekvési programja fordulatot jelent a felnőttképzésben, az élethosszig tartó tanulás rendszerének erősítésében. A jövő évtől a kormány adójóváírással és pályázatokkal segíti a hasonló programokban résztvevőket, és ehhez a jövő évben 15 milliárd forinttal növelik az eddigi forrásokat. A programmal a kormány olyan rendszert kíván kiépíteni, amely alkalmas arra, hogy a felnőttképzésben, a jelenlegi 300 ezer fő helyett, hosszú távon évente 800 ezer–1 millió fő vegyen részt. - Csak egy jól fejlett felnőttképzési struktúra alkalmas arra, hogy az európai uniós csatlakozás után hatékonyan vegye igénybe az emberi erőforrás fejlesztését szolgáló, 100 milliárdos nagyságrendű uniós támogatásokat – hangsúlyozta a miniszter.
A KPMG-BME Akadémia áprilisban indult első szemeszterében kilenc, az új gazdaságban való érvényesüléshez elengedhetetlen témában kínált kurzusokat az érdeklődőknek: prezentációs, előadói képességek fejlesztése, tudásmenedzsment, a munkajog aktuális kérdései, üzleti hírszerzés, minőségmenedzsment, változások kezelése, gazdasági csalások, a Nemzetközi Számviteli Standardok (IAS) elméleti és gyakorlati megoldásai. A tanfolyamokon a KPMG munkatársain kívül, 75 vállalat képviseletében mintegy 120 hallgató vett részt. Legtöbben az IAS-kurzusok iránt érdeklődtek – mondta Tomka János partner, a KPMG operatív vezetője, a KPMG-BME Akadémia társelnöke.
Az ősszel induló új kurzusok között kiemelt szerepet kapnak az információkockázat-menedzsment kérdései: az IT-rendszerek auditja, átvilágítása, az információbiztonság, a hálózatbiztonsági megoldások és az üzletfolytonosság-tervezés. Több tanfolyam foglalkozik majd a vállalati kultúra témakörével: a vállalati etikai kódex kérdéseivel, az interkulturális kommunikációval, a HR-funkció szerepével vagy a vállalatvezetés társadalmi felelősségével.
- A jövőben kiemelten kezeljük az európai uniós csatlakozással kapcsolatos területeket – olyan tanfolyamokat dolgozunk ki, amelyek segítik a magyarországi cégek és intézmények felkészülését, hogy versenyképesek legyenek az uniós piacokon, és megfeleljenek a közösségi normáknak – hangsúlyozta Tomka János. Ennek szellemében a KPMG-BME Akadémia már ebben a szemeszterben tanfolyamot indít az Unióban szigorúan kezelt környezetvédelmi kérdésekről, a magyar monetáris politika és az euró kapcsolatáról, a közösségi marketingről, valamint a globalizáció és a stratégiai tervezés összefüggéseiről.
Stratégiai cél a cégspecifikus kurzusok bővítése: igény esetén az Akadémia cégek és intézmények számára külön kurzusokat is szervez, mert mint Tomka János elmondta:
- Mind a közigazgatásban, mind a vállalati szférában egyre nagyobb az érdeklődés és az igény aziránt, hogy speciális, testre szabott kurzusokat szervezzenek saját munkatársaik továbbképzésére.
Modern tudás a felnőttképzésben
A cégvezetők és szakértők igénylik a gyakorlati tapasztalatok megosztását, illetve a legfrissebb ismeretek elsajátítását rövid, speciális, kiscsoportos és valóban gyakorlatias oktatási keretek között – hangzott el a KPMG-BME Akadémia mai tájékoztatóján. Ráadásul a felnőttképzésen sok múlik az ország sikeres EU csatlakozását illetően is, és ma az EU-jelöltekről készült felmérések szerint Magyarországon a továbbképzés színvonala és mennyisége elmarad több más országétól is. A jelenlegi kormányzat 15 milliárddal növeli az eddig ehhez rendelkezésre álló forrásokat.
Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Klasszis Befektetői Klub
2025. május 27. 17:00, Budapest
Véleményvezér

Trump eladósítja Amerikát, de nem lesz olcsó
Az eladósodás rögös út, már sok ország megtapasztalhatta.

Miközben a magyar elhárítás ukrán kémeket hajkurászik, újabb orosz kibertámadás érte Magyarországot
Vajon lesz-e következménye az orosz kibertámadásnak?

Magyar Péter szerint az ukrán kémsztori egy fideszes belső leszámolás kelléke
Hirtelen felébredt a magyar kémelhárítás, legalábbis ha ukránokról van szó.

A Harcosok Klubja regény szerzője ukrán származású, vállaltan meleg és LMBTQ szimpatizáns
Nem olcsó mulatság az adófizetőknek a Harcosok Klubja.

Elsöprő többség támogatja Magyarország uniós tagságát
A putyinista Orbán Viktor hatalmas kisebbségben van az uniós tagság kérdését illetően.