A polgármester elmondta: már az első két héten sikerült elérnie a kerület hét közterület felügyelőjének, hét polgárőrének és két rendőrének, akik a téren teljesítettek szolgálatot, hogy eltűnjenek a feketemunkások, az emberkereskedők és az illegális árusok. Az akció alatt előállításra, áruelkobzásra is volt példa - tette hozzá.
Láng Zsolt úgy fogalmazott, hogy visszaadja a forgalmas terület rendben tartását azoknak, akiknek ez egyébként a feladata lenne, hiszen a tér bizonyos részei a Fővárosi Önkormányzathoz, a Budapesti Rendőr-főkapitánysághoz, a BKV-hoz és a FKF Zrt.-hez tartoznak.
"Úgy látszik, hogy a rend fenntartásához csak akarat kell, arra kérem a Fővárosi Önkormányzatot, hogy napi 9 ezer forint ráfordítással ezután maga gondoskodjon erről" - mondta a polgármester, aki hangsúlyozta, hogy a kerületnek nincsenek erőforrásai, hogy huzamosabb ideig maga végezze el a feladatot, ami nem is az ő dolga lenne. Az akció mintegy ötmillió forintjába került az önkormányzatnak.
A budai kerület június elején önként vállalta, hogy szigorúan ellenőrzi a Moszkva teret. A polgármester akkori sajtótájékoztatóján aggályosnak nevezte, hogy bár a Moszkva tér rehabilitálását korábban minden érintett - a kormány és fővárosi vezetés mellett az I., II. és a XII. kerületi önkormányzat is - szükségesnek látta, sőt 2006-ban még látványtervek is készültek a tér megújításáról, azóta semmi nem történt.
Az átépítés megkezdésére, melynek költsége hozzávetőleg 30 milliárd forint, a közeljövőben nincs is remény, mert az sem a II. Nemzeti Fejlesztési Tervben, sem a főváros terveiben nem szerepel - mutatott rá Láng Zsolt. Megjegyezte, Horváth Csaba (MSZP) főpolgármester-helyettes és Demszky Gábor főpolgármester 2006-ban még azt ígérte, hogy 2009-re elkészül a felújított Moszkva tér.