Kormányzati Negyed: kevesebb, mint 8 milliárdot dobtak ki az ablakon?

A Kormányzati Negyed projektre fordított összeggel a napokban számol el a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt., egyelőre annyi látszik, hogy lesz maradéka a 3,8 milliárd forintnak, mondta Száraz Gábor szóvivő, aki egyúttal közölte, hogy a Kormányzati Negyed Projekt Kft. ügyvezetői posztjától június utolsó napjával megválik Görözdi György ügyvezető.

A legforróbb, legaktuálisabb téma az üzleti életben!
Fenntarthatóság 2024 – ESG: a szabályozási kihívástól az üzleti lehetőségig

Jöjjön el és hallgassa meg a legjobb szakértőket,
ismerje meg a vállalatok és a pénzügyi szektor legjobb gyakorlatait!

2024. október 1. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Magyar Közlönyben február végén megjelent kormányhatározat szerint a pénzügyminiszternek június 30-ig tételesen el kell számolnia a Kormányzati Negyed projekt előkészítésére fordított pénzzel, év végéig pedig javaslatot kell tennie a terület hasznosítására.

A kormány a határozatában az idei költségvetés Pénzügyminisztérium fejezetéből átcsoportosította a kormányzati negyedre szánt pénz egy részét "az állami vagyonnal kapcsolatos bevételek és kiadások" fejezetbe.

Felcserélt fejezetek

A kormányzati negyed előkészítésére 8,227 milliárd forint szerepelt az idei költségvetésben támogatásként, a Pénzügyminisztérium fejezetben. Ebből februárban személyi és dologi költségként 1,2 milliárd, a 4,65 milliárdos beruházási költségből pedig 2,57 milliárd került átcsoportosításra. A közel 3,8 milliárd viszont nem ilyen bontásban érkezett meg a vagyonnal kapcsolatos fejezetbe. Ott személyi kiadásokra 102 millió, dologi kiadásokra 1,65 milliárd, míg beruházásokra 2,03 milliárd forint fordítható.

A cégbíróság februárban tette közzé a Cégközlönyben a Kormányzati Negyed Projekt (KoNeP) Kft. cégbejegyzését, a társaság megalapítását még 2007. december 21-én az ÁPV Zrt. kérte, amelynek helyébe januártól az MNV Zrt. lépett. A 3 millió forint jegyzett tőkéjű társaság tulajdonosa kizárólag az új vagyonkezelő lett, amely májusban 90 millió forinttal megemelte a jegyzett tőkéjét. A KoNeP ügyvezetője Görözdi György lett, aki a múlt év végi megszűnéséig a kormányzati negyed projekt irodát vezette. A szóvivő elmondta, hogy Görözdi György megbízási szerződése június 30-án lejár, és megválik ügyvezetői posztjától. Utódját a Nemzeti vagyongazdálkodási Tanács jelöli ki.

Idén spóroltak

Száraz Gábor, az MNV szóvivője a június végi elszámolással kapcsolatban az MTI-nek annyit mondott, hogy a vagyonkezelő az elszámolást a napokban készíti el, és azt továbbítja a Pénzügyminisztériumnak, aki a kormány felé köteles elszámolni a projektre eddig felhasznált összeggel. Annyi már látszik, hogy a 3,8 milliárd forintos keretösszegnek csak egy része került felhasználásra. A szóvivő 211 millió forintot nevesített, amely fordításra, ingatlan értékbecslésre, környezetvédelmi-, valamint mérnöki tanácsadásra, műszaki ellenőrzésre, sokszorosításra, szerzői jogdíjakra, bontási munkákra, szakértői díjakra, tanácsadói díjakra, tervdokumentáció elkészítésére, továbbá ügyvédi munkadíjakra került kifizetésre.

Véleményvezér

Orbán Viktor szerint Orbán Balázs hibázott

Orbán Viktor szerint Orbán Balázs hibázott 

Orbán Balázs méretes ostobaságot mondott, de nem csak egyet.
1660 forint/gombóc fagylaltáron dorbézoltak közpénzből egészségügyi dolgozók

1660 forint/gombóc fagylaltáron dorbézoltak közpénzből egészségügyi dolgozók 

Nincs jobb egy finom fagyinál horroráron közpénzből.
Magyar Péter lopással vádolja az Orbán-klánt

Magyar Péter lopással vádolja az Orbán-klánt 

A lopás mértéke akkora, hogy abból számos közszolgáltatást rendbe lehetne hozni.
Egy nagyváros, ahol új szabályokkal egyszerre csökkentették az albérletek árait és a hajléktalanok számát

Egy nagyváros, ahol új szabályokkal egyszerre csökkentették az albérletek árait és a hajléktalanok számát 

A nagyvárosok túlszabályozottsága gátolja a fejlődést.
Közeleg a megújuló ingyenáram korszaka

Közeleg a megújuló ingyenáram korszaka 

Az atomlobbi nem örül a lehetőségnek.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo